Global Champions 2023 bude mít šestnáct etap. Tou poslední bude Praha

Jen necelé dva týdny po zakončení parkurové Global Champions 2022 jsou známé termíny a místa konání dalšího ročníku. Ten nabídne jednu zbrusu novou destinaci v Německu. Seriál opět zavítá na Střední východ, do Ameriky, Asie i do samého srdce Evropy.

Pořadatelé parkurové série Global Champions odtajnili termínovou listinu pro rok 2023. Okruh bude mít stejný počet zastávek jako letos, které budou kromě jedné výjimky po sobě následovat ve stejném pořadí a na stejných místech.

 Jsme potěšeni, že můžeme již odtajnit náš kalendář na rok 2023, který zahrnuje šestnáct událostí po celém světě. Máme radost ze silné dynamiky, kterou LGCT a GCL nadále zažívají. Každý rok se těšíme se na to, že budeme moci našim vášnivým fanouškům přinést směs vzrušujících nových míst i tradičně oblíbených areálů. Včetně mnoha ikonických destinací v největších světových městech. Jako vždy jsme odhodláni rozvíjet náš sport a přitahovat nové publikum k parkurovému skákání. Nemůžeme se dočkat, až všem ukážeme naše nové plány, jak udržet LGCT a GCL v růstu rychlým a vzrušujícím tempem,uvedl Jan Tops, jenž je prezidentem a zakladatelem Longines Global Champions Tour jednotlivců a týmové Global Champions League.

Zahajovací etapa se bude konat od 2. do 4. března v ohromujícím Al Shaqab v katarském hlavním města. V Dauhá se vůbec poprvé budou konat obě týmová kola Global Champions League ve stejný den, což je jedna z velkých změn, které nabídne sezona 2023. 

Z Blízkého východu zamíří parkurová túra do Ameriky, konkrétně na Miami Beach a do Mexico City. Následovat bude fantastických pět měsíců po celé Evropě se zastávkami v hlavních městech Španělska, Švédska, Francie, Velké Británie či Itálie, ale také na překrásných místech Azurového pobřeží. Svůj debut v rámci Global Champions zažije německý Riesenbeck, který nahradí Hamburk, resp. Berlín. Ani v roce 2023 nebude součástí kalendáře čínská Šanghaj, ale všichni doufají v její návrat během ročníku 2024.

 Finále základní části bude hostit již podruhé saudskoarabský Rijád, kde bude poslední šance vybojovat zlatou vstupenku do Super Grand Prix LGCT, případně si zajistit přímý postup do semifinále Super Cupu GCL při Prague Playoffs. Galashow světového parkuru v libeňské O2 areně proběhne od 16. do 19. listopadu. Organizátoři akce informovali, že mají již přes 4.000 prodaných vstupenek. 

Celý ročník 2022 se těšil ze zájmu milionů fanoušků, kteří sledovali nejlepší parkurové jezdce a koně nejen na závodištích, ale prostřednictvím živého vysílání na GCTV a mnoha dalších televizních kanálech. V neposlední řadě pak na webu a sociálních sítích. Právě v roce 2023 se pořadatelé chtějí zaměřit na další rozšíření publika prostřednictvím digitálního i terestriálního vysílání po celém světě.

Sezona 2022 přinesla jeden velmi důležitý milník, jelikož společnost Longines prodloužila své dlouhodobé partnerství s Longines Global Champions Tour až do roku 2027, což podtrhlo úspěch této spolupráce a rostoucí popularitu jezdeckého sportu. Jako hlavní partner a oficiální časoměřič bude mít Longines opět silné zastoupení během celého ročníku 2023. Elegantní hodinky tak budou nadále mezi tradičními cenami pro každého vítěze Longines Global Champions Tour Grand Prix a Longines Global Champions Tour Super Grand Prix,uvedli pořadatelé série v tiskové zprávě.

 

Podrobnosti ke zcela novému formátu mítinků LGCT a GCL organizátoři prozradí v nejbližší době. V nadcházejících týdnech budou také odhaleny nové sestavy týmů.

 

Kalendář LGCT a GCL na rok 2023:

Dauhá: 2. – 4. března
Miami Beach: 12. – 15. dubna
Mexico City: 20. – 23. dubna
Madrid: 12. – 14. května
Ramatuelle/Saint Tropez: 1. – 3. června
Cannes: 8. – 10. června
Stockholm: 16. – 18. června
Paříž: 23. – 24. června
Monako: 29. června – 1. č
ervence
Riesenbeck: 21. – 23. července
Londýn: 10. – 13. srpna
Valkenswaard: 18. – 20. srpna
Řím: 15. – 17. září
New York: 22. – 24. září
Rijád: 26. – 28. ří
jna (finále)
Praha: 16. –
19. 11. (Playoff)

 

 

 

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.