Global Champions na antickém sportovišti. Do Říma jede Anna Kellnerová

Dvanáctý mítink parkurové série Global Champions se uskuteční na antickém v Římě. Do italské metropole zavítá i členka týmu Prague Lions Anna Kellnerová, pro níž to bude první start po olympijských hrách v Tokiu.

Před závěrečnou galashow světového parkuru Prague Playoffs čekají seriál Global Champions pouhá čtyři kola. Dvě proběhnou v následujících dnech v římském Circus Maximus. Tento nádherný starověký stadion, který kdysi používali císaři pro jezdecké a vozatajské závody, je zapsán v seznamu světového dědictví UNESCO a zajisté nabídne jedinečnou kulisu pro parkurové soutěže.

Mezi účastníky v Římě nebude chybět vedoucí jezdkyně žebříčku Longines Global Champions Tour Edwina Tops-Alexander. Australská reprezentantka má aktuálně 214 bodů a jistě bude chtít navýšit svůj náskok na druhého Oliviera Roberta z Francie. Ten naopak bude mít šanci ztrátu stáhnout, neboť i on bude při tomto dvanáctém kole série startovat. Mezi nejlepší trojici se pokusí zpět probojovat švédský jezdec Peder Fredricson. Aktuálně je se 189 body čtvrtý, pět bodů za Rakušanem Maxem Kühnerem, jenž se do Itálie v tomto týdnu nechystá.

Pouhý bod za Fredricsonem je Španěl Sergio Alvarez Moya, který je adeptem na postup mezi absolutní elitu. Moya je současně při Global Champions League členem týmu Prague Lions, který budou v Římě reprezentovat i Jur Vrieling a Anna Kellnerová, pro kterou se bude jednat o první start po účasti na olympijských hrách v Tokiu.

Ve výčtu účastníků závodů v Římě nelze nezmínit Brita Bena Mahera, olympijského šampiona z Tokia, jenž zaujímá se 182 body v žebříčku LGCT šesté místo. TOP10 aktuálně uzavírá se 146 body Ital Alberto Zorzi a může se tak těšit na obrovskou podporu domácího publika, stejně jako neméně známý Emanuel Gaudiano. Diváci, pro něž je na závodiště vstup zdarma, uvidí i další špičkové mezinárodní jezdce, jako jsou např. Malin Barnyard-Johnsson, Christian Ahlmann, Maikel van der Vleuten, Marlon Zanotelli, Jos Verlooy, Harrie Smolders, Penelope Leprevost, Eve Jobs, Olivier Philippaerts, Dani G. Waldman nebo Shane Breen.

V Římě bude startovat šest z jedenácti jezdců, kteří se během předešlých kol LGCT kvalifikovali do Super Grand Prix. Ta se stane již potřetí velkým vrcholem této parkurové túry jednotlivců. Hostit ji bude v rámci čtyřdenní Global Champions Prague Playoffs libeňská O2 arena, konkrétně v sobotu 20. listopadu.

Zlatou jízdenku do Prahy si do této chvíle vysoutěžili Niels Brynseels, Olivier Robert, Ben Maher, Peder Fredricson, Darragh Kenny, Sameh El Dahan, Sergio Moya, Scott Brash, John Whitaker, Daniel Deusser a Harrie Smolders. Dvanácté jméno se dozvíme v sobotu podvečer.

LGCT Grand Prix Říma začne 11. září od 16:20 hodin a předcházet jí bude od 13:15 druhá část soutěže družstev GCL. Ta první je na programu v pátek 10. září od 16:15 hodin. Všechny soutěže bude možné již tradičně sledovat živě prostřednictvím on-line streamu na GCTV.

Tretera vítězem Super Grand Prix

Český skokový pohár: Vše se rozhodne v Martinicích

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.