Global Champions pokračuje na Azurovém pobřeží. V sestavě Prague Lions nechybí ani Kellnerová

Team Prague Lions budou na pátém kole Global Champions League reprezentovat Niels Bruynseels, Pieter Devos a Anna Kellnerová. To se uskuteční na Azurovém pobřeží u Saint Tropez. Na Francouzskou riviéru míří i celá řada dalších jezdeckých hvězd.

Dějištěm pátého mítinku série Global Champions je Ramatuelle, Saint-Tropez. Půvabný areál opět přivítá skvělou sestavu parkurových hvězd, mezi nimiž nechybí například světová jednička a šampion LGCT z roku 2021 Peder Fredricson ze Švédska.

Právě díky loňskému vítězství v LGCT Grand Prix St. Tropez se Fredricson kvalifikoval do Super Grand Prix v Praze. O totéž se bude snažit i letos. Velkým konkurentem mu bude jeho krajan a vítěz zmíněné Super Grand Prix 2021 v Praze Henrik von Eckermann. Kromě zmíněných dvou jezdců do boje o triumf nastoupí další přední světoví jezdci jako Laura Kraut, Maikel van der Vleuten, Simon Delestre či Harrie Smolders.

Lídr tabulky jezdců Longines Global Champions Tour 2022 Ludger Beerbaum bude sledovat tuto etapu z domova a této zastávky se nezůčastní. To je příležitost pro jeho konkurenty zaútočit na vedoucí pozici. Jedním z nich je čtyřiadvacetiletý belgický jezdec Gilles Thomas. Musí však stáhnout devítibodovou ztrátu. Aktuálně je čtvrtý za třetím Irem Michaelem Duffym a druhou Katrin Eckermann z Německa. Do čela má šanci se dostat i sedmý Pieter Devos nebo osmý Christian Kukuk. Ti měli při předešlých kolech výbornou formu a určitě mohou pomýšlet na výhru.

Tento týden budou přítomni i tři předchozí vítězové LGCT Grand Prix v Saint Tropez – Jessica Springsteen, Ben Maher a Christian Ahlmann. Z dalších hvězdných jmen nelze opomenout jména Scotta Brashe, Harryho Charlese, Kevina Stauta, Spencera Smitha, Nielse Bruynseelse, Edwinu Tops-Alexander, Bertrama Allena, Edwarda Levyho, Pietera Clemense, Evelinu Tovek, Oliviera Roberta, Rogera-Yves Bosta, Jeroma Gueryho a Athinu Onassis. Poslední jmenovaná je současně hostitelkou tohoto kola prestižní parkurové série, jehož oficiální název je Longines Athina Onassis Horse Show. Tým Prague Lions bude zastupovat vedle již zmíněných belgických jezdců Pietra Devose a Nielse Bruynselse i česká reprezentantka Anna Kellnerová.

Sofistikované letovisko se nachází v těsné blízkosti slavné pláže Pampelonne s tyrkysovou vodou ve stejnojmenné zátoce u obce Ramatuelle na Azurovém pobřeží. Je zde připraveno skvělé zázemí nejen pro jezdce, hosty a diváky, ale především pro koně. Těch pořadatelé očekávají téměř dvě stovky z dvaceti zemí a nachystali pro ně příjemné ustájení ve stínu stromů přilehlého lesu. Účastnici mohou využít bohatých služeb vybudované shopping village i místních barů. Chybět ani nebude tradiční afterparty ve stylu Saint Tropez. 

První kolo Global Champions League se jede ve čtvrtek od 17:15 hodin, druhé pak v sobotu od 14:15 hodin. Sobotní část GCL odvysílá živě s českým komentářem stanice Nova Sport 2 a Voyo.cz. V 17:45 celý mítink vyvrcholí Longines Global Champions Tour Grand Prix Saint Tropez a vysílat ji bude pro změnu televizní kanál Eurosport. Přenos začne již v 17:25 hodin. Po této soutěži se dozvíme jméno pátého držitele zlaté vstupenky do Super Grand Prix 2022. Ta se odehraje v sobotu 19. listopadu při galashow světového parkuru GC Prague Playoffs v libeňské O2 areně. Další podrobnosti jsou na webech www.pragueplayoffs.com a www.gcglobalchampions.com, kde je též možné sledovat všechny soutěže prostřednictvím live streamu GCTV.Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.