Global Champions Prague Playoffs 2021 přivítá nejlepší z nejlepších

Necelý týden před startem galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs je jasné, kdo se od 18. do 21. listopadu představí v libeňské O2 areně. Chybět nebudou olympijští šampioni ani další medailisté. Z TOP 10 světového žebříčku dorazí sedm jezdců.

Pořadatelé světové parkurové série Global Champions odtajnili, kdo bude startovat ve dnech 18. až 21. listopadu v pražské O2 areně při GC Prague Playoffs.

 Oficiální seznam jezdců obsahuje řadu parkurových superhvězd, které nastoupí nejen do sobotní Super Grand Prix LGCT, ale také do Super Cupu GCL, ve kterém jako členové šestnácti týmů budou bojovat o celkovou dotaci šest milionů eur. Do vyřazovacích bojů nastoupí s čistým štítem. Výhodu budou mít pouze čtyři nejlepší celky, které si díky umístění na předních příčkách vysloužily přímý postup do pátečního semifinále. Dvanáct zbývajících družstev bude muset projít sítem čtvrtfinále. Z něj čtyři nepostoupí dál.

 Všechny týmy mohou do pražského Playoffs vyslat až čtyři jezdce, přičemž v každém kole odstartují oproti kvalifikacím nikoliv dva, ale hned tři jezdci. Sestava účastníků je opravdu fenomenální. Mezi nahlášenými jsou např. Marlon Zanotelli, Maikel van der Vleuten, Pieter Devos, Gregory Wathelet, Laura Kraut, Ludger Beerbaum, Olivier a Nicola Philippaerts, Marcus Ehning, Edwina Tops-Alexander, Denis Lynch, Shane Breennebo Jérôme Guéry. Jeden z favorizovaných celků obhajující loňské prvenství Shanghai Swans oznámil pouze trojici jezdců: Malin Baryard-Johnsson, Christiana Ahlmanna a Maxe Kuhnera, což znamená, že nebude mít možnost jezdce alternovat.

 Global Champions dává prostor také mladým talentům a nejinak tomu bude i v Praze. Do kategorie jezdců do 25 let patří mj. domácí jezdkyně Anna Kellnerová, dále pak MichealPender, Jeanne Sadran, Micheal G Duffy, Zoe Osterhoff, JodieHall Mcateer, Emily Moffitt, Gilles Thomas, Mikea Kawai, Spencer Smith a Andrzej Oplatek. Všichni výše zmínění letos prokázali skvělou formu a také získali další cenné zkušenosti na celosvětové úrovni.

 Celou sezonu jezdci usilovali o zisk prestižní zlaté vstupenky do Longines Global Champions Tour Super Grand Prix, kam se podívá jen patnáct šťastlivců. V sobotu 20. listopadu od 20:00 hodin na ně čeká dvoukolová soutěž s překážkami vysokými 165 centimetrů. Niels Bruynseels (BEL), Olivier Robert (FRA), Peder Fredricson (SWE), Ben Maher (GBR), Scott Brash (GBR), Sameh El Dahan (GBR), Darragh Kenny (IRL), Sergio AlvarezMoya (SPA), John Whitaker (GBR), Daniel Deusser (GER), Harrie Smolders (NED), Malin Baryard-Johnsson (SWE), Bryan Balsiger (SUI), Spencer Smith (USA) a Henrik von Eckermann (SWE) si mezi sebou rozdělí pohádkovou dotaci jeden a čtvrt milionu eur.

 V hlavní kategorii CSI5*, která zahrnuje nejen soutěže GCL a LGCT, ale také tři rámcová klání, budou startovat reprezentanti Austrálie, Belgie, Brazílie, Francie, Irska, Japonska, Kataru, Kolumbie, Německa, Nizozemska, Norska, Polska, Rakouska, Spojených států amerických, Španělska, Švédska, Švýcarska a Velké Británie. Z českých jezdců budou moci domácí fanoušci držet palce nejen Anně Kellnerové, ale také Alešovi Opatrnému, Kamilovi Papouškovi, Vladimíru Treterovi a Ondřejovi Zvárovi. Celkem je na soupisce jezdců přes šedesát jmen. Hojně obsazená bude i nižší soutěžní kategorie CSI2*, kde budou převažovat čeští reprezentanti.

 Návštěvníci pražské O2 areny se mohou těšit nejen na skvělé sportovní výkony, ale také poutavou světelnou show, elektrizující atmosférou a atraktivní doprovodný program pro rodiny s dětmi. Vstupenky jsou stále k dostání na všechny čtyři dny, a to nejen přes internet, ale i na místě.

 

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.