Global Champions Prague Playoffs v O2 areně se vydařila. Organizátoři už myslí na další ročník

Organizátoři galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs v O2 areně získávají jednu pochvalu za druhou. Nadšení neskrývali především samotní jezdci a mnozí z nich akci označili jako nejlepší svého druhu. Za rok se do Prahy opět vrátí. Prague Playoffs se uskuteční od 17. do 20. listopadu 2022, prodej vstupenek bude zahájen už 1. prosince.

Praha hostila v uplynulém týdnu nejlepší parkurové jezdce a koně světa. Diváci v O2 areně mohli vidět v akci olympijské šampiony, mistry světa, ale také řadu českých jezdců, kteří se rozhodně mezi špičkovou konkurencí neztratili. 

Organizátoři z Czech Equestrian Teamu, ale i celé série Global Champions, sklízejí slova chvály ze všech stran. Průběh akce si pochvalovali především samotní jezdci, ale nadšení odcházeli i diváci. Těch se sešlo zejména ve víkendové dny velké množství a ochozy kolbiště byly z podstatné části zaplněny. 

„Mám skvělé vzpomínky na tu noc před dvěma lety a dnes se mi řada těch vzpomínek oživila,“ řekl olympijský vítěz z Tokia Ben Maher, jenž v roce 2019 se svým fenomenálním valachem Explosionem zvítězil a letos skončil třetí. „Praha je krásné město a toto je špičkový sport. Doprovodný program, světla, efekty, ale zároveň velká opatrnost, aby to nevyděsilo koně, přináší novou dimenzi našemu sportu. V hale sešlo špičkové publikum. Bylo to skvělé a asi mluvím za všechny jezdce, že to byla jedna z nejlepších atmosfér, které jsme letos zažili za těchto výjimečných okolností. Možná to byla nejlepší atmosféra, kterou jsem zažil za poslední dva roky, “ konstatoval britský reprezentant. 

„Nezbývá než souhlasit s Benem. Byla to skvělá atmosféra. Jako členovi týmu Prague Lions mi diváci fandili o to víc. Global Champions Tour udělala společně s organizátory z Prahy skvělou práci. Spektákl, který jezdcům i divákům nabídli, byl skvělý. To nevidíte u spousty jiných sportů. Pro mě to byl velký zážitek,“ dodal Španěl Sergio Alvarez Moya. 

Stejně nadšený byl i vítěz letošní Super Grand Prix LGCT Henrik von Eckermann ze Švédska. „Jezdím už dlouho, ale neodjezdil jsem mnoho show před takovým publikem. Bylo to skvělé, hodně mi to chybělo v poslední době. Byl to speciální moment, naprosto úžasné,“ uvedl krátce po sobotní vrcholné soutěži jednotlivců. 

V podobném duchu na slova chvály navázali v neděli i členové nejlepších týmů v Super Cupu GCL. „Rád bych poděkoval Praze. Je to unikátní město a dějištěm závodů jedna z nejmodernějších a nejpůsobivějších arén v Evropě, pokud ne na celém světě, i když ta srovnání jsou těžká. Ale v rámci Evropy určitě. Byla to skvělá show. Člověk se opravdu hodně baví, gratuluji vám, určitě se sem budu vždy velmi rád vracet,“ uvedl za všechny Němec Ludger Beerbaum. 

„Jsem hrdý na to, že se vše podařilo tak, jak jsem doufal už před pár lety. Za tři roky jsme vybudovali opravdu dobrou tradici. Není tu nic, co by neodpovídalo pětihvězdičkové úrovni. Viděli

jsme napětí před finále, dramatické závody, těžké kurzy. Jsem hrdý na organizační tým,“ vyjádřil poděkování pražským pořadatelům zakladatel Global Champions Jan Tops. 

Manažer pořádajícího Czech Equestrian Teamu Jan Andrlík s radostí oznámil začínající přípravy čtvrtého ročníku, který se uskuteční v O2 areně v roce 2022 opět v druhé polovině listopadu. „Jsem šťastný, že v těchto těžkých časech se akce vydařila. Je skvělé vidět tolik lidí v aréně. Bylo to velmi náročné a chci tímto poděkovat celému týmu za skvělou práci. A to nejen tomu našemu, ale také lidem z Global Champions a z O2 areny. Ať už pracovali venku, nebo uvnitř haly, nebylo to snadné, ale vše fungovalo velmi dobře. Ještě jednou všem moc děkuji a těším se na další spolupráci při přípravách čtvrtého ročníku, který se na stejném místě uskuteční od 17. do 20. listopadu 2022, “ prozradil Jan Andrlík a dodal: „Díky obrovskému zájmu široké veřejnosti zahájíme prodej vstupenek již 1. prosince, takže věřím, že právě vstupenky na Prague Playoffs budou pro mnohé pěkným vánočním dárkem. “ 

Vstupenky na prestižní parkurovou akci budou v prodeji v síti Ticketmaster a Ticketportal.

Vstupenky na Prague Playoffs 2022 jdou do prodeje 1. prosince

Global Champions Prague Playoffs 2021 přivítá nejlepší z nejlepších

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.