Global Champions Tour 2019 - Řím: Prague Lions vítězní. GP pro Mahera

V pátek 6. září odstartovalo na kolbišti na Stadio dei Marmi v Římě už šestnácté kolo seriálu Global Champions. Nejlepší koně a jezdce světa čekají Grand Prix a dvě kola týmové soutěže, do níž se zapojí i trojice členů družstva Prague Lions.

Oficiální webové stránky | Seznam jezdců | Startky a výsledky | Přímý přenos

 

 

GCT Grand Prix

V Grand Prix si pro vítězství dojeli Ben Maher a jeho fenomenální valach Explosion W. Do Super Grand Prix se kvalifikoval Marlon Módolo Zanotelli.

V sobotu 7. září bylo na startovní listině Grand Prix Říma, která se stala již šestnáctým kolem Longines Global Champions Tour, zapsáno pětatřicet kvalifikovaných dvojic, pro něž připravil světoznámý stavitel Uliano Vezzani parkur maximální možné úrovně s výškou překážek až 160 centimetrů. Soutěž dokončilo sedmadvacet koní a do samotného rozeskakování nastoupili už jen čtyři.

Velmi suverénně si pro vítězství dojel britský reprezentant Ben Maher v sedle desetiletého valacha Explosion W, byl totiž o půl sekundy rychlejší než dosud vedoucí brazilská dvojice Marlon Módolo Zanotelli a VDL Edgar M. Třetí nejlepší a poslední bezchybný výkon podal v rozeskakování Němec Ludger Beerbaum s jedenáctiletým valachem Cool Feeling. Domácí Luca Marziani a jeho dvanáctiletý hřebec Tokyo du Soleil sice na zkráceném parkuru nasbírali 12 trestných bodů, přesto si vysloužili obrovské ovace publika.

Ben Maher aktuálně vede žebříček jezdců Longines Global Champions Tour s 277 body. Účast v Super Grand Prix LGCT při listopadové galashow světového parkuru Prague PlayOffs má již delší dobu jistou, a tak se ze zlaté jízdenky do pražské O2 areny mohl radovat druhý umístěný Brazilec Marlon Módolo Zanotelli.

Hvězdných jmen pro tuto speciální soutěž už známe za letošní sezonu již šestnáct. Jako první se v katarském Dauhá kvalifikoval Francouz Jullien Epaillard, v Mexiku si účast v Praze zajistil belgický jezdec Jérome Guery a v třetím kole v Miami se radoval další Belgičan Pieter Devos. Velkou cenu v Šanghaji ovládla izraelská jezdkyně Dani G. Waldman a v Madridu získal postup do Super Grand Prix Švýcar Martin Fuchs. Z hamburské Grand Prix postoupil Němec Daniel Deusser a v sedmého závodě v Cannes dominoval Niels Bruynseels. Ve Stockholmu vyhrál Peder Fredricson ze Švédska a v Grand Prix v Cascais získal kvalifikaci britský zástupce Ben Maher. Ten dojel na druhém místě, vítěz Martin Fuchs však už měl díky úspěchu v Madridu účast jistou.

Velkou cenu, jež se jela v Monaku, vyhrál nizozemský zástupce Maikel van der Vleuten. V Paříži si vybojoval vítězství německý reprezentant Christian Ahlmann a v Chantilly si vstupenky do soutěže zajistil Ir Darragh Kenny. Třináctým účastníkem je Ludger Beerbaum, který dojel ve Velké ceně Berlína na druhém místě, ale svůj post mu přenechala Dani G. Waldman, jež už má kvalifikaci ze Šanghaje. V Londýně vyhrál Ben Maher. Ten však měl účast zajištěnou už z Cascais, takže se z jízdenky do Prahy radoval Shane Sweetham z Irska, jenž byl druhý. Patnáctým kvalifikovaným účastníkem Super Grand Prix je Belgičan Olivier Philippaerts. Ten obsadil druhé místo v Grand Prix Valkenswaardu. Její vítěz Maikel van der Vleuten už postoupil z monackého kola.

Po Římě jsou již naplánovány pouze tři zastávky Global Champions – hned následující týden bude série pokračovat ve francouzském Saint Tropez (Rematuelle), na konci září se pozornost fanoušků světových parkurů přesune do New Yorku a pak již zbývá pouze halový vrchol v pražské O2 areně. Více informací najdete na webu www.gcglobalchampions.com.

 

2. kolo GCL

Šestnácté kolo parkurové série Global Champions League v Římě se týmu Prague Lions opravdu vydařilo. Už po prvním kole, kdy ani jednou nechybovali, se zařadili na velmi dobrou čtvrtou příčku, to ještě netušili, že druhé kolo jim přinese vítězství!

V rámci šestnácté zastávky Global Champions League v Římě v majestátním Stadio dei Marmi se utkalo na začátku září celkem patnáct týmů včetně Prague Lions, které tentokrát reprezentovali Marco Kutscher a Gerco Schröder, jenž startoval se dvěma různými koňmi. Již v pátečním prvním kole se jim dařilo a na konto si připsali pouze jediný trestný bod za nepatrné překročení stanoveného času, čímž se zařadili na průběžné čtvrté místo. Sobota byla o to radostnější. Gerco Schröder zajel i se svým druhým koněm, jedenáctiletým valachem Davinem Q, bezchybně a jediná chyba Marca Kutschera s hřebcem Boeckmanns Lord Pezi Junior přinesla v součtu výsledných pět trestných bodů. Ty nakonec znamenaly senzační vítězství týmu Prague Lions!

Tři trestné body navíc získal druhý tým Madrid in Motion v sestavě Mark McAuley a Eduardo Álvarez Znar a se stejnou penalizací, ovšem s horším výsledným součtem časů druhého kola, vybojovali bronzovou příčku Hamburg Giant ve složení Bart Bles a Simon Delestre. Kompletní výsledky včetně videí najdete na webu www.gcglobalchampions.com.

Po Římě jsou již naplánovány pouze tři zastávky Global Champions – hned následující týden bude série pokračovat ve francouzském Saint Tropez (Rematuelle), na konci září se pozornost fanoušků světových parkurů přesune do New Yorku a pak již zbývá pouze halový vrchol v pražské O2 areně. Podrobnosti o přípravách Prague Playoffs najdete na adrese www.pragueplayoffs.com.

 

Výsledky 

Global Champions League – Řím: 1. Prague Lions, 2. Madrid in Motion, 3. Hamburg Giants, 4. Scandinavian Vikings, 5. Shanghai Swans, 6. London Knights, 7. St Tropez Pirates, 8. Paris Panthers, 9. New York Empire,
10. Berlin Eagles, 11. Valkenswaard United, 12. Monaco Aces, 13. Miami Celtics, 14. Doha Falcons, 15. Chantilly Pegasus.

Průběžné pořadí po 15. závodě GCL: 1. London Knights 288, 2. St Tropez Pirates 287, 3. Shanghai Swans 277, 4. Miami Celtics 267, 5. Madrid in Motion 260, 6. Berlin Eagles 255, 7. Monaco Aces 246, 8. Scandinavian Vikings 241, 9. Prague Lions 232, 10. Paris Panthers 226, 11. New York Empire 224, 12. Valkenswaard United 222,
13. Hamburg Giants 205, 14. Doha Falcons 155, 15. Cannes Stars 152, 16. Chantilly Pegasus 148.

 

 

1. kolo GCL

Vstup do šestnáctého závodního mítinku parkurové série Global Champions League, který se koná od pátku v Římě, vyšel členům týmu Prague Lions skvěle. Ani jeden z jezdců nezaznamenal na parkuru závažnou chybu a zařadili se na čtvrtou příčku.

Pražské lvy reprezentovali v pátek 6. září v úvodní části šestnáctého kola Global Champions League 2019 Nizozemec Gerco Schröder a Marco Kutscher z Německa. V překrásném prostředí Stadio dei Marmi se jim dařilo a ani jednou nechybovali. Gerco Schröder s šestnáctiletým valachem Glock´s Cognac Champblanc však lehce překročil stanovený čas o necelých osm desetin sekundy, a tak inkasoval jeden trestný bod za čas. Marco Kutscher byl s desetiletým hřebcem Boeckmanns Lord Pezi Junior o více jak čtyři vteřiny rychlejší a dovezl nulu.

Tři celky neobdržely žádný trestný bod. Prague Lions jsou tak průběžně čtvrtí za vedoucími Hamburg Giants, jimž šlapou na paty St Tropez Pirates a Madrid in Motion. Při rovnosti trestných bodů však časy prvního kola nebudou v konečných výsledcích podstatné a pouze určují startovní pořadí pro sobotní vyvrcholení celé soutěže.

Šanci na slušné umístění si drží ještě další čtyři týmy, které chybovaly pouze jednou a případně si připsaly drobnou penalizaci za čas. Paris Panthers a New York Empire mají shodně čtyři trestné body. O jeden více si připsali zástupci London Knights a Shanghai Swans.

Druhé kolo Global Champions League v Římě je naplánované na sobotní 13.15 hod. V 16.30 hod pak naváže na tuto soutěž druhý z vrcholů – Grand Prix Říma zařazená do série jednotlivců Longines Global Champions Tour.

Kompletní informace včetně on-line výsledků a živého vysílání najdete na webu www.gcglobalchampions.com. Po Římě jsou již naplánovány pouze tři zastávky Global Champions – hned následující týden bude série pokračovat ve francouzském Saint Tropez (Rematuelle), na konci září se pozornost fanoušků světových parkurů přesune do New Yorku a pak již zbývá pouze halový vrchol v pražské O2 areně. Podrobnosti o přípravách Prague Playoffs najdete na adrese www.pragueplayoffs.com.

 

Pozvánka

Belgický jezdec Wilm Vermeir, Němec Marco Kutscher a Nizozemec Gerco Schöder se v barvách týmu Pražských lvů zapojí do šestnáctého kola na okruhu Global Champions.

První parkur pětihvězdového CSI vyroste na kolbišti římského Stadio dei Marmi v pátek 6. září. Zahřívací soutěž začne v 12.30 hodin a její překážky budou dosahovat výšky do 145 centimetrů.

Od 15.45 hodin přijde na řadu první ostrá prověrka v podobě zahajovacího kola Global Champions League. Kurz s výškou do 155 centimetrů připraví pro dvoučlenná družstva italský stavitel Uliano Vezzani. O den později při rozuzlení ligového klání budou překážky dosahovat výšky až 160 centimetrů.

V čele žebříčku, do něhož boduje šestnáct celků, jsou London Knights s 272 body, stejné skóre mají členové St Tropez Pirates a třetí místo drží Shanghai Swans. Pražští lvi jsou na dvanácté příčce.

Dalším vrcholem mítinku bude Grand Prix, která je na programu v sobotu 7. září od 16.00 hodin. Ta je určená nejúspěšnějším jezdcům z druhého ligového kola, kteří budou překonávat parkur s maximální možnou obtížností. Vítěz se může těšit z postupu do Super Grand Prix, jež se pojede během galashow světového parkuru Global Champions Playoffs v listopadu v Praze.

Hvězdných jmen pro tuto speciální soutěž už známe za letošní sezonu patnáct. Jako první se v katarském Dauhá kvalifikoval Francouz Jullien Epaillard, v Mexiku si účast v Praze zajistil belgický jezdec Jérome Guery a v třetím kole v Miami se radoval další Belgičan Pieter Devos. Velkou cenu v Šanghaji ovládla izraelská jezdkyně Dani G. Waldman a v Madridu získal postup do Super Grand Prix Švýcar Martin Fuchs. Z hamburské Grand Prix postoupil Němec Daniel Deusser a v sedmém závodě v Cannes dominoval Niels Bruynseels. Ve Stockholmu vyhrál Peder Fredricson ze Švédska a v Grand Prix v Cascais získal kvalifikaci britský zástupce Ben Maher. Ten dojel na druhém místě, vítěz Martin Fuchs však už má díky úspěchu v Madridu účast jistou.

Velkou cenu, jež se jela v Monaku, vyhrál nizozemský zástupce Maikel van der Vleuten. V Paříži si vybojoval vítězství německý reprezentant Christian Ahlmann a v Chantilly si vstupenky do soutěže zajistil Ir Darragh Kenny. Třináctým účastníkem je Ludger Beerbaum, který dojel ve Velké ceně Berlína na druhém místě, ale svůj post mu přenechala Dani G. Waldman, jež už má kvalifikaci ze Šanghaje. V Londýně vyhrál Ben Maher. Ten však měl účast zajištěnou už z Cascais, takže se z jízdenky do Prahy radoval Shane Sweetham z Irska, jenž byl druhý. Zatím posledním účastníkem je Belgičan Olivier Philippaerts. Ten obsadil druhé místo v Grand Prix Valkenswaardu. Její vítěz Maikel van der Vleuten už postoupil z monackého kola.

Zahraniční výjezdy v lednu 2021

Jednání skokové komise s reprezentanty

Skoková soustředění s Markem Klusem

Zahraniční výjezdy v lednu 2021

Jednání skokové komise s reprezentanty

Skoková soustředění s Markem Klusem

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.