Jednačtyřicáté vítězství Opatrného v ČSP

Aleš Opatrný v pátek 18. září oslavil 39. narozeniny a sám si nadělil dárek v podobě 41. vítězství ve Velké ceně zařazené do Českého skokového poháru. Na domácím kolbišti v Hořovicích nenašel přemožitele v sedle Gentlemena Van Het Veldohov.

Pouze čtyřem dvojicím se podařilo dokončit základní kolo i finále Velké ceny Ranche Hořovice, která byla posledním kvalifikačním kolem Českého skokového poháru 2020, bez trestných bodů. Těsně pod stupni vítězů zůstala Tereza Svobodová s Britanií. Od třetí příčky jí dělila jedna vteřina a dvě desetiny. Na třetím místě skončil díky času 43,55 sekundy Vladimír Tretera s Gangsterem V/H Noddevelt.

Druhý od konce startoval Aleš Opatrný s Gentlemenem Van Het Veldhov a Treterovi nadělil téměř čtyři sekundy. Jeho čas byl 39,70 a ten se pokusil atakovat Jan Štětina s Gylordem-S. I když to vypadalo velmi nadějně, nakonec cílem projel v čase 41,98 a musel se spokojit s druhou pozicí. Aleš Opatrný se tak již pojednačtyřicáté stal vítězem Velké ceny Českého skokového poháru.

Jan Štětina s Alešem Opatrným byli již předem jistí finalisté, a tak jen potvrdili, že účast v nedělní soutěži se střídáním koní mají zcela zaslouženou. Zbývalo tak rozkrýt, kdo budou další dva finalisté. Kateřina Veselovská, Vladimír Tretera, Rudolf Doležal a Kateřina Kučerová se rozhodli, že přenechají nabízené místo někomu dalšímu. Do Grand finále Českého skokového poháru by se tak po roce měli opět podívat Lucie Strnadlová a Jan Chýle.

V sobotu pokračuje mítink Českého skokového poháru v Hořovicích třemi soutěžemi, tu nejvyšší na stupni obtížnosti T* odvysílá živě internetová televize EquiTV.cz. Začátek byl stanoven na 15:00 hodin. Nedělní program bude opět přenášen živě celý i na webu ČSP, a to od 8:00 hodin. Další podrobnosti najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.    

Zahraniční výjezdy v lednu 2021

Jednání skokové komise s reprezentanty

Skoková soustředění s Markem Klusem

Zahraniční výjezdy v lednu 2021

Jednání skokové komise s reprezentanty

Skoková soustředění s Markem Klusem

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.