Jezdecká sezona 2021 v ČR začne za čtvrt roku. Zimní pohár bude poosmé

První jezdecké závody v sezoně 2021 proběhnou za tři měsíce. Dominantou halové sezony se již poosmé stane Zimní jezdecký pohár, jehož první vozatajské kolo proběhne v sobotu 30. ledna v Hradištku. Skoky navážou 6. února v Královicích.

Pravidla Zimního jezdeckého poháru 2021 schválil na svém říjnovém zasedání Výkonný výbor České jezdecké federace. Lišit se výrazně nebudou od těch pro sezonu 2020, a tak při každém z kol jak ve spřežení, tak ve skocích, bude bodovat nejúspěšnějších deset účastníků každé z vypsaných soutěžních kategorií. Ti se současně kvalifikují do finále, které by mělo poprvé proběhnout poprvé ve Slatiňanech u Chrudimi.

Ve spřežení se bude soutěžit v rámci seriálu opět v kategoriích jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží. Skoky mají Pony Tour (LP), Small Tour (L*) a Big Tour (S*), přičemž Velká túra se bude jezdit jako soutěž s finále pro 10 nejlepších ze základního kola a o výši přidělených bodů se tak bude bojovat na zkráceném parkuru.

„Do celkového pořadí v seriálu Zimní jezdecký pohár budou započítány každému jezdci či vozatajovi dva nejlépe bodované výsledky z kvalifikačních závodů a body získané ve finále. V případě rovnosti součtu bodů na medailových místech rozhodne o konečném pořadí v seriálu lepší umístění ve finále. V něm bude bodovat až dvacet účastníků,“ připomněl Josef Malinovského z JK Jezdci.cz, jenž je tradičním vyhlašovatelem seriálu ve spolupráci s SK Artego.

Vozataje čekají tři kvalifikace. První se pojede v sobotu 30. ledna v Hradištku u Sadské, druhá pak 13. února ve Slatiňanech a třetí o dva týdny později v Tlumačově, kde půjde o jediný závod spřežení konaný v neděli. V sobotu se tam totiž bude skákat.

Parkurové jezdce čeká první ze čtyř kvalifikací v Královicích u Slaného v sobotu 6. února, kde bude pokračovat i 20. února a 6. března. V mezičase se uskuteční 27. února jediné moravské kolo v Zemském hřebčinci Tlumačov.

V jeden víkend a na jednom místě se budou obě disciplíny konat ještě ve Slatiňanech, kde ve dnech 13. a 14. března uspořádá Národní hřebčín Kladruby finálové klání. Ve spřežení se rozhodne o celkovém vítězi a dalších umístěných v sobotu, ve skocích pak v neděli. „Jsme moc rádi, že se organizace finále zhostí Národní hřebčín v nově zrekonstruované jezdecké hale, která nabídne účastníkům velmi komfortní zázemí,“ dodal Josef Malinovský.

Zimní jezdecký pohár 2021 – termínová listina*

TERMÍN 

DEN

DISCIPLÍNA

MÍSTO

30. 01. 2021 

sobota

spřežení 

Hradištko

06. 02. 2021 

sobota

skoky 

Královice

13. 02. 2021 

sobota

spřežení 

Slatiňany

20. 02. 2021 

sobota

skoky 

Královice

27. 02. 2021 

sobota

skoky 

Tlumačov

28. 02. 2021 

neděle

spřežení 

Tlumačov

06. 03. 2021 

sobota

skoky 

Královice

13. 03. 2021 

sobota

spřežení – FINÁLE

Slatiňany 

14. 03. 2021 

neděle

skoky – FINÁLE

Slatiňany

*pouze předběžná

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.