Klimke, Fuchs a Chardon - Exkluzivní rozhovor s mistry Evropy

Všechny tři jména spojujeme v letošním roce jedna věc, a to vítězství na mistrovství Evropy. Ingrid Klimke (GER) dominovala ve všestrannosti v Luhmühlenu (GER), Martin Fuchs (SUI) v parkurovém skákání v Rotterdamu (NED) a Bram Chardon (NED) ve čtyřspřeží v Donaueschingenu (GER). 

Ingrid Klimke

1) Co říkáte na ME v Luhmühlenu? Po drezuře a crossu jste byla na průběžném 2. místě a nakonec jste vyhrála. Stálo při Vás štěstí?

Jsem nadšená. Můj kůň Bobby byl skvělý. Minulý rok v Tryonu na WEG jsem měla smůlu na poslední překážce v parkuru. Tentokrát naopak trochu štěstí, co ve sportu potřebujete.

Ingrid Klimke slavila na ME v Luhmühlenu "double". Jak vítězství v jednotlivcích, tak i týmech.

2) Ve své sbírce máte mnoho medailí, ale žádnou individuální z Olympiády, která už je příští rok. Jak vidíte své šance.

Dobře. Bobby ukázal, že umí cokoliv a nemá slabost. Pokud tam budu startovat, tak rozhodně zaútočím na medaili.

 

3) Jak dlouho máte Hale Bob? Co je na něm zajímavého?

10 let! Bojovník se skvělou vytrvalostí, ke všemu je velmi rychlý. Pro mě je opravdovým partnerem.

 

Martin Fuchs

1) Co říkáte na ME v Rotterdamu? Po prvním kole jste byl ,,až“ na 20. místě a nakonec jste vyhrál. Neuvěřitelné.

Byl to pro mě skvělý zážitek. Emoce byly nahoře i dole, ale nakonec to stačilo. Jednoduše jedinečné. Když o tom teď přemýšlím, při odpovědi na tuto otázku, všechny emoce se mi vrací.

Martin Fuchs po zisku titulu mistra Evropy v parkurovém skákání neskrýval emoce.


2) Již máte stříbro z WEG v Tryonu, nyní zlato z ME. Příští rok je olympiáda. Jak vidíte své šance?

V tuto chvíli jsem já i moji koně ve velmi dobré kondici. Dělám vše, co je v mých silách, aby to vydrželo.  Abych pro sebe i Cloonyho  zajistil start a mohl tam závodit. Třeba být i ,,nejlepší“.

 

3) Nyní jezdíte asi jednoho z nejlepších koní na světě. Jak dlouho máte Cloonyho?

Jsme spolu asi 7 let. Při první jízdě mě okamžitě vyhodil. Takže jsme si na sebe museli navzájem jeden na druhého zvykat. Clooney mě vylepšil jako jezdce i jako člověka. Učíme se jeden od druhého každý den.

 

4) V listopadu budete startovat v Praze v Super Grand Prix při galashow světového parkuru Global Champions Prague PlayOffs v O2 aréně. Těšíte se na to? Jaké máte cíle?

Ano, jsem z toho velmi šťastný. Prahu miluji. Město, lidi, nálada a atmosféra. Moje cíle jsou samozřejmě vždy vysoké. Chci se umístit na předních místech. Uvidíme se v Praze J.

 

 

Bram Chardon

1) Co říkáte na ME v Donaueschingenu? Váš otec má dva tituly mistra Evropy a nyní i Vy. To je neuvěřitelné! Co mi k tomu řeknete?

Jsem velmi šťastný, že jsem mohl převzít zlatou medaili od mého otce, který vyhrál ME v Göteborgu (SWE) v roce 2017. Rodina i můj otec stáli vedle mě, aby mě podpořili. Zvláště, když našemu týmu nevyšlo celé ME, díky maratonu. Táta měl nehodu na překážce číslo 4. a  Koos zase popletl čas. Takže bylo opravdu dobré, vést medaili domů.

Po CAIO v Aachen jsem změnil dva koně. Bylo to společné rozhodnutí s mým otcem a s naším reprezentačním trenérem Ad Aartsem. Na mém úspěchu mají velký podíl.

Bram Chardon zachránil nizozemský tým ziskem titulu mistra Evropy ve čtyřspřeží.


 2) V loňském roce jste vyhrál Světový halový pohár spřežení (FEI WORLD CUP DRIVING) a nyní máte titul mistra Evropy ve čtyřspřeží. Myslíte si, že budete v příštích letech lepší než Boyd Exell?

Po těchto dvou titulech je rozhodně dalším cílem mistrovství světa čtyřspřeží (MS4). V tuto chvíli je Boyd Exell velmi silný. Bude ještě nějakou dobu trvat, než se stanu stejně dobrým jako on, ale jsem stále mladý.J Pokud to nevyjde příští rok, přijde to třeba později, ale jednoho dne ho chci porazit na MS4.

Všem třem novopečeným mistrům Evropy ještě jednou moc děkuji, že si ve svém nabitém programu našli čas a byli ochotni se mnou udělat krátký rozhovor.

Soubory ke stažení

Linda Portychová vybrána do Young Riders Academy

Jednačtyřicáté vítězství Opatrného v ČSP

Linda Portychová vybrána do Young Riders Academy

Jednačtyřicáté vítězství Opatrného v ČSP