Maher, Devos, nebo Ahlmann? V Rijádu se rozhodne o šampionovi LGCT

Ve čtvrtek startuje v saudskoarabském Rijádu poslední kolo základní části parkurové série Global Champions. Definitivně se rozhodne o nejlepších týmech GCL i šampionovi mezi jednotlivci v LGCT. Ve hře jsou tři jména: Maher, Devos a Ahlmann.

Už jen desítky hodin zbývají do chvíle, kdy bude jasno o konečném pořadí týmové Global Champions League a Longines Global Champions Tour 2022. Rozhodne závěrečné kolo, které hostí poprvé hlavní město Saudské Arábie. 

Kdo bude na stupních vítězů v seriálu jednotlivců je známé již v předstihu. Pořadí mezi nejlepší trojicí se však v Rijádu ještě může zamíchat. Britská superstar Ben Maher si drží poměrně těsné vedení s 250 body, druhý je Pieter Devos s 244 body a třetí Christian Ahlmann, na jehož kontě je 238 bodů.

Pokud se na vrcholu žebříčku udrží Ben Maher, zapíše se do historie jako první jezdec, jenž vyhrál tři LGCT šampionáty. Zároveň by mohl mít ještě jeden primát. Žádný jezdec totiž ještě nikdy nezískal titul LGCT, aniž by v daném roce nevyhrál Grand Prix. Pokud tedy Ben v Rijádu nevyhraje a žádný ze dvou zmíněných soupeřů jen nepředstihne, bude první, komu se to povedlo.

Pieter Devos a Christian Ahlmann byli v této parkurové túře nejvýše druzí. Aby mohl Devos skončit před Benem Maherem, musí se umístit nejhůře dvanáctý. Zároveň Maher nemůže být lepší jak patnáctý. Jestliže by měl jít před Mahera Ahlmann, musí skončit v poslední Velké ceně mezi elitní trojicí a Maher nemůže být lepší než patnáctý. Pro Devose a Mahera by vítězství v sobotní Grand Prix stačilo k zisku titulu. I když vyhraje Ahlmann, Devos nesmí být v top 5 a Maher v top 9.

Ať soutěž dopadne jakkoliv, je předem jasné, že fanoušky parkurového skákání čeká napínavá sportovní podívaná. Ta se bude točit především kolem uvedených tří jezdců. V Rijádu samozřejmě může zazářit kdokoliv jiný. Těch, kteří by rádi dosáhli na poslední zlatou vstupenku do listopadové Super Grand Prix v pražské O2 areně, je celá řada. 

Sobotní LGCT Grand Prix Rijádu startuje v 19:00 hodin místního času, tedy v 18:00 středoevropského letního času. Global Champions League vyvrcholí ve stejný den od 15:15 hodin a od 14:15 ji bude vysílat živě stanice Nova Sport 2. První kolo této soutěže je na programu ve čtvrtek od 17:00 hodin našeho času a stejně jako všechna ostatní klání jej zájemci mohou sledovat on-line prostřednictvím GCTV.

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.