Mezinárodní závody 2016 - čtvrtý únorový víkend: výsledky

Čtvrtý únorový víkend se konají skokové závody v americkém Wellingtonu, katarském Al Rayyan, polské Varšavě, americké Ocale, španělské Oliva a dalších areálech. Drezurní závody se uskuteční rovněž ve Wellingtonu, norském Vestfodlu, Moskvě, Bou Thib, všestrannostní v Barroca d'Alva, Thomson a Montelibretti a vytrvalostní v Trinidadu a Muscatu. Aktualizace 1. 3. 12:30 HOD: Doplněny výsledky skokových závodů.

CSI5*/CSI2*/CDI-W/CDI1* 24. - 28. 2 Wellington

Samostatný článek

CSI5*/CSI2* Al Rayyan

V CSI5* Grand Prix se z vítězství radovala portugalská jezdkně Luciana Diniz v sedle své 12 leté klisny Fit For Fun. Výsledky.

CSI3*-W 25. - 28. 2. Varšava

Samostatný článek.

CSI3*-W/CAI2* 24. - 28. 2. Ocala

Vítězem Longines FEI World Cup Qualifier se stala domácí dvojice Marilyn Little a Corona.

Do finále světového poháru v Göteborgu se kvalifikovali:

Východní pobřeží - Kent Farrington, Hardin Towell, Quentin Judge, Callan Solem, McLain Ward, Laura Kraut and Beezie Madden.
Západní pobřeží - Karl Cook, Richard Fellers, Richard Spooner et Will Simpson. Eric Navet (náhradník).

Kent Farrington a McLain Ward však oznámili, že jejich hlavním cílem pro tuto sezonu jsou olympijské hry a tak se finále Světového poháru v Göteborgu nezúčastní. Jezdce ve Švédsku nahradí Beezie Madden a Hardin Towel.

CSI3*/CSIYH1* 23. - 28. 2. Sunshine Tour

Pouze čtyři dvojice z šedesáti dokázali ve 150 cm Grand Prix absolvovat čistě základní kolo. V rozeskakování nejrychlejší pak byl Gregory Wathelet s 10 letou klisnou Coree. Výsledky.

CSI3*/CSI1*/CSIYH1* 23. - 28. 2. Oliva (MET 2)

Francouzský jezdec Laurent Guillet v sedle Sultan du Chateau se stal vítězem Grand Prix, když porazil 60 členné startovní pole.

CSI3*/CDI4* 22. - 28. 2. Vestfold

Také Jur Vrieling dokázal zopakovat své vítězství z minulého týdne a opět zvítězit v CSI3* Grand Prix v norském Vestfoldu. Pouze pět koní se dostalo do rozeskakování a tři dvojice opět zajeli čistě. Jur Vrieling v sedle VDL Zirocco Blue byl téměř o tři sekundy rychlejší než domácí Pal Flam. Výsledky.

CSI2* 25. - 28. 2. San Miguel de Allende

CSI2*/CSIYH1* 23. - 28. 2. Vilamoura

V CSI2* Grand Prix vyhrál italský jezdec Matteo Zamana v sedle Ramita Mail. Výsledky.

CSI2* 25. - 27. 2. Gent

Všechna tři první místa Grand Prix v belgickém Gentu obsadili domácí jezdci. Z vítězství se radoval Pieter Devos s koněm Apart. Kompletní výsledky.

CSI2* Aix-Meyreuil

CSI2*/CSIYH1* 23. - 28. 2. Mijas

Druhé vítězství v Grand Prix si v Mijas připsala sedmnáctiletá nizozemská jezdkyně Sanne Thijssen. Tentokrát sobotní Grand Prix vyhrála s koněm Con QUidam RB. Výsledky.