Mezinárodní závody 2016 - pátý říjnový víkend: Werth ovládla Lyon

Pátý říjnový víkend pokračuje západoevropská liga Světového poháru ve skocích a drezuře ve francouzském Lyonu. Světový pohár má na programu také závody ve Washingtonu, Calgary, Kromdraai, Porto Alegre, Hurghadě, Pattaya, Feilding. Jezdci všestrannosti budou závodit v Lexingtonu, Pattaye a Takapau, vytrvalostní jezdci pak v Leningradu, Montcuq a Tunisu. Kompletní přehled najdete uvnitř. Aktualizace 31. 10. 7:00 HOD: Kdo zvítězil ve třetím kole Světového poháru západoevropské ligy a jaké je průběžné pořadí?

SKOKY

CSI2*/CSI5*-W/CSIU25-A 26. 10. - 30. 10. Lyon (FRA)

Skvělé rozhodnutí v poslední chvíli pomohlo německému jezdci Danielu Deusserovi zvítězit ve třetím kole západoevropské ligy Světového poháru ve francouzském Lyonu. Pětatřicetiletý jezdec zde již vyhrál kvalifikační kolo před dvěma lety. Tento rok porazil se svou klisnou Equita van't Zorgvliet osmičlenné pole jezdců v rozeskakování. Druhý dokončil vítěz minulého kola, Romain Duguet s Quorida de Treho a třetí pak Lorenzo de LUca s Ensor de Litrange.

Po třech kolech se do vedení posunul švýcarský jezdec Romain Duguet s 37 body před Pieterem Devosem z Belgie (28 bodů). Kompletní pořadí najdete zde.

Daniel Deusser a Equita van't Zorgvliet.

CSI4*-W 25. 10. - 30. 10. Washington DC (USA)

CSI3*-W 25. 10. - 29. 10. Calgary, Stampede Park AB (CAN)

CSI3* 25. 10. - 30. 10. Tryon NC (USA)

CSI1*-W 20. 10. - 30. 10. Kromdraai (RSA)

CSI1*/CSI2*/CSIYH1* 25. 10. - 30. 10. Oliva, Valencia (ESP)

CSIAm-B/CSIYH1* 25. 10. - 30. 10. Monterrey (MEX)

CSI2*/CSIYH1* 25. 10. - 30. 10. Mijas (ESP)

CSIJ-B 25. 10. - 27. 10. Hongcheon (KOR)

CSI1*/CSI3* 26. 10. - 29. 10. Mostaganem (ALG)

CSI1*/CSIP 27. 10. - 30. 10. Neumünster (GER)

CSI1*/CSI2*/CSIYH1* 27. 10. - 30. 10. Gorla Minore (ITA)

CSI2*-W 27. 10. - 30. 10. Porto Alegre RS (BRA)

CSI1*/CSI2* 27. 10. - 30. 10. Dunkerque (FRA)

CSI1*/CSIYH1* 27. 10. - 30. 10. Royan (FRA)

CSI2*/CSIYH1* 27. 10. - 30. 10. Opglabbeek (BEL)

CSI2*-W/CSICh-A 27. 10. - 29. 10. Hurghada (EGY)

CSIP/CSIY-A 28. 10. - 30. 10. Millstreet (IRL)

CSI1*/CSI2*/CSIU25-A/CSIYH1* 28. 10. - 30. 10. Linz-Ebelsberg (AUT)

CSI1*-W 28. 10. - 30. 10. Pattaya (THA)

DREZURA

CDI-W 26. 10. - 30. 10. Lyon (FRA)

Čtvrteční Grand Prix ovládla zlatá týmová dvojice z Ria, Isabell Werth a Weihegold v osobním rekordu 83,940%. Druhý se umístil Carl Hester s Nip Tuckem (78,320%) a třetí Jessica von Bredow-Werndl se Zaire-E (76,320%).

Poprvé ve své kariéře dosáhla Isabell Werth na skóre přes 90%. V pátečním Grand Prix Freestyle se s koněm Weihegold stala teprve čtvrtou dvojicí, která tuto hranici překonala. Zvítězila tak se výsledkem 90,09% opět před Carlem Hesterem s Nip TUckem (85,02%) a Hans Peter Minderhoudem (80,22%). Na záznam vítězné dvojice se můžete podívat zde.

Díky tomuto vítězství se stane příští měsíc Isabell Werth novou světovou jedničkou.

CDI-W/CDIY 28. 10. - 29. 10. Feilding (NZL)