Mezinárodní závody - třetí lednový víkend

Vrcholem nadcházejícího sportovního víkendu bude na internacionální scéně Partner Pferd Lipsko, tedy od ČR ne příliš vzdálená výstava spojená se Světovým pohárem ve skákání, čtyřspřeží a voltiži. A právě v ní je na prozatímní vedoucí pozici SP Čech Lukáš Klouda. 18. 1. 21:20 HOD: Lukáš Klouda skončil na pátém místě. 19. 1. 17 HOD: Francouzi potvrdili svoji výbornou formu vítězstvím a druhým místem ve skokové soutěži SP. 21. 1. 11:45 HOD: Doplněny výsledky.

CSI-W, CAI-W a CVI-W 16. - 19. 01. Lipsko/GER

Stránky pořadatele zde.

Čtvrtek 16. 1.: V soutěži pro mladé koně zvítězil osmiletý hřebec Ayade de Septon ET HDC (Wandor van de Mispelaere) v sedle s Kevinem Stautem (FRA). V soutěži 140 cm zvítězil po rozeskakování 5 dvojic domácí jezdec Ph. Schober a dvanáctiletý valach Pikeur Cleveland (Caretino).
V otevíracím skákání na úrovni 145 cm docílil nejrychlejšího času při bezchybné jízdě Ital Natale Chiaudani s dvanáctiletou hnědkou Quicka (Quebec).

Pátek 17. 1.: V dnešní stupňované obtížnosti do 145 cm, která začínala v 7:50 hod, zvítězil třiatřicetiletý domácí jezdec Sebastian Karshüning s jedenáctiletou bělkou Castellou (Cassini). V nejvyšší soutěži odpoledne zvítězil a automobil získal Švýcar Pius Schwizer a klisna Rafale des Florets.

V kvalifikaci na nedělní skokovou soutěž SP zvítězil Kevin Staut a Silvana a domů, do Francie tak jezdec veze z Německa výhru, automobil francouzské značky Citroen:-) Dobrou formu potvrdil Němec Marco Kutscher - ten však musí v neděli bodovat. Proč? Protože je to jeho jediná možnost probojovat se do lyonského finále Světového poháru. V sedle Cornet´s Cristalla skončil druhý před dalšími dvěma Francouzy, jimiž byli Patrice Delaveau a Simon Delestre. V noční zahajovací soutěži čtyřspřeží zvítězil domácí Michael Brauchle.

Sobota 18. 1.: Lukáš Klouda skončil v tomto kole SP na pátém místě. V Šampionátu Lipska se nejvíce dařilo Francouzce Penelope Leprevost a klisně Flora de Mariposa (For Pleasure). Za svoje vítězství obdržela automobil. O celých 21 setin sekundy byl pomalejší druhý umístěný, člen švédské reprezentace, která byla také před pár dny zveřejněna (vedoucí: Sylve Söderstrand, členové Malin Baryard-Johnsson, Rolf-Göran Bengtsson, Emma Emanuelson, Jens Fredricson, Peder Fredricson, Douglas Lindelöw a Henrik von Eckermann), Henrik von Eckermann a bývalá Beerbaumova Gotha FRH (Goldfever).

Neděle 19. 1.: Ve skokové soutěži SP zvítězil Patrice Delaveau a Lacrimoso před krajanem R.-Y. Bostem v sedle Castle Forbes Myrtille Paulois. Až další dvě místa zbyla na domácí závodníky, Larse Nieberga a Makuse Renzela. Do cíle rozeskakování došla bezchybně i Katti Offel s Lacontinem, nejrychlejší čas s chybou pak měl další Francouz Kevin Staut se Silvanou. Němcům se dařilo alespoň v soutěži SP čtyřspřeží, kde z 6 startujících zvítězil Daniel Schneiders. I finále Youngster Tour putuje do Francie zásluhou (opět) Kevina Stauta a Ayade de Septon ET HDC.

Výsledky voltižního SP:

Ženy

1. Anna Cavallaro (ITA), Harley/Longenführer Nelson Vidoni; 8,377 b.
2. Simone Jaiser (SUI), Luk/Rita Blieske; 8,332
3. Corinna Knauf (Köln), Fabiola/Alexander Knauf; 7,850

Muži
1. Lukas Heppler (SUI), Luk/Longenführer Rita Blieske; 8,323 b.
2. Jannik Heiland (Garbsen), KCM Vaultinghorses Bram/Maurits de Vries; 8,117
3. Torben Jacobs (Düsseldorf), Flash Back/Alexandra Knauf; 7,929

Pas de Deux
1. Pia Engelberty (Köln)/Torben Jacobs (Düsseldorf), Danny Boy/Longenführer Patric Looser; 8,454