Napínavý vrchol parkurové sezony v Královicích. Zvítězila Hochmanová.

Královice u Slaného hostily druhý z náhradních mítinků Zimního jezdeckého poháru 2021, který se nemohl uskutečnit začátkem roku. Nabídl tak jedny z posledních letošních skokových soutěží v České republice. V té nejvyšší zvítězila Darina Hochmanová.

Zimní jezdecký pohár přilákal do Královického dvora i na konci listopadu velké množství soutěžících. Původně v sedmi soutěžích mělo proběhnout přes dvě stovky startů, ale krátce před víkendem se nich několik desítek odhlásilo. I přes negativní vliv pandemie covid-19 však pořadatelé mohli být s průběhem nad míru spokojeni. 

Hlavní soutěž stupně obtížnosti S*, tedy s výškou překážek 125 centimetrů, absolvovalo devatenáct dvojic. Do finálové části mělo postoupit osm z nich, nebo všichni bezchybní. Nakonec s nulou na bodovém kontě pokračovalo deset účastníků. Dva koně prezentoval na zvýšeném parkuru domácí Lukáš Sojka, jenž s Oscarem dos Santos skončil po jedné finálové chybě pátý. Na koni Zacharias 1 inkasoval devět trestných bodů, což jej zařadilo až na devátou příčku před Terezu Kalužníkovou s Guidem Sapril. 

Veronika Trčková s Galettou JJ, Jaroslav Šíma v sedle Sindibada-H a Dagmar Becáničová na Calvaro Star zaznamenali jedno shození a umístili se na šestém až osmém místě. Čistou jízdu pak zopakovali čtyři startující. Nejprve se to povedlo německé jezdkyni Pheline Ahlmann s Indirou H, ale její čas 52,69 sekundy byl relativně pomalý. To ostatně potvrdil hned následující jezdec Jan Štětina na sedmiletém valachovi Kuala Lumpur VD Beginjnakker Z. Ten zapisoval čas 43,52, tedy téměř o deset vteřin kratší. 

Ve vedení však nezůstal dlouho, neboť i Darina Hochmanová s jedenáctiletou klisnou Chiquitou-LS doslova prolétla finálovým parkurem. Časomíra jí v cíli ukázala hodnotu 42,29. O prvenství ji mohla připravit už jen Klára Chlaváčková na osmileté klisně Machare Bono. I když také nezaznamenala žádnou penalizaci, čas 44,55 sekundy jí zařadil na již konečnou třetí pozici za Štětinu a Hochmanovou.

A1-02560.jpg

„Závody se docela vydařily. Přijeli jsme si to dnes hlavně užít a povedlo se. Parkur dnešní hlavní soutěže byl velmi příjemný. Cválala jsem dopředu a klaplo to,“ konstatovala spokojeně vítězka. Její slova potvrdil i druhý umístěný Jan Štětina. „Finálový parkur byl postaven výborně, dalo se zkracovat i se dalo cválat,“ zhodnotil. 

Oba úspěšní jezdci jsou však rádi, že je sezona u konce a budou si moci několik týdnů odpočinout. „Sezona byla dlouhá a jsem rád, že je to za mnou. Teď budeme mít do ledna volno a pak začneme přemýšlet, kam vyrazíme na závody,“ konstatoval letošní mistr České republiky. „Dáme si pauzu a začátkem února zase rádi vyrazíme na Zimní jezdecký pohár,“ dodala Darina Hochmanová.

Další ročník Zimního jezdeckého poháru začne 27. ledna vozatajskými závody v Hradištku u Sadské. První parkurové kolo naváže o týden později opět v Královicích u Slaného. Kompletní termínová listina seriálu je uvedena na stránkách www.jezdeckypohar.cz.

Progresus vstupuje do světa koňského póla

Horká, Bubáková a Španko mají zlato z Chuchle

Progresus vstupuje do světa koňského póla

Horká, Bubáková a Španko mají zlato z Chuchle

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.