Nino des Buissonnets ukončí v prosinci kariéru

Steve Guerdat oznámil, že ze sportovní kariérou se rozloučí jeho další kůň, Nino Des Buissonnets. Opravdová legenda parkurového skákání získala s Guerdatem v sedle zlatou olympijskou medaili v Londýně 2012, v Riu pak dvojice dokončila na 4. místě.

"Bude mu brzy 16 let a závodění v tomto věku už je rizikové. Zaslouží si odejít ve své nejlepší formě a na konci skvělé sezony," říká Guerdat.

Nino des Buissonnets se rozloučí se svoji kariérou stylově 11. prosince při Rolex Grand Prix Ženevě, kterou dvakrát v minulosti vyhrál. Syn slavného hřebce Kannan z matky Hermine du Prelet (po Narcos II) závodil s Guerdatem v sedle celkem šest let. Společně zvítězili na olympijských hrách v roce 2012 v Londýně a dokončili na 4. místě další olympijské hry v Rio de Janeiru. Dvakrát se také umístili na druhém místě ve finále Světového poháru a vyhráli mnoho prestižních Grand Prix (Rio de Janeiro a Ženevu 2x, La Baule, Helsinki...).