Olympijský kůň prodán za rekordní sumu

Irský jezdec Greg Broderick prodal svého olympijského koně MHS Going Global (Quidam Junior I x Cavalier Royale). Již nějakou dobu se spekulovalo o prodeji 10 letého valacha, až tento pátek jezdec transakci potvrdil na svém facebookovém profilu. Novou jezdkyní bude Athina Onassis. Nejasná je také cena, která se zřejmě pohybuje okolo rekordních 12 milionů eur.

S Broderickem v sedle měl valach velice úspěšnou letošní sezonu, jejímž vrcholem byly olympijské hry v Rio de Janeiru. Dvojice zaznamenala letos i několik top umístění: Byly například součástí vítězného irského týmu v soutěži Poháru národů v St. Gallen, kde pak v Longines Grand Prix dokončili na 4. místě. V srpnu dvojice zaznamenala opět dvě čistá kola v Poháru národů, tentokrát na domácí půdě v Dublinu. Venkovní sezonu zakončili šestým místem v prestižní CN International Grand Prix ve Spruce Meadows. V Longines Cupu v Barceloně se pak umístili na druhém místě.

Předchozím rekordem byl nákup 10 letého valacha Palloubet d’Halonghas, kterého Jan Tops zakoupil v říjnu 2013 za 11 milionů eur. Mezi drezurními koňmi je rekordmanem hřebec Totilas, jenž byl podle odhadů prodán v roce 2010 za 10 milionů eur.