Parkurové hvězdy se představí v Hamburku. Za Prague Lions bude závodit i Kellnerová

Přední světoví jezdci míří po pátém kole parkurové série Global Champions na další mítink do Hamburku. Tým Prague Lions opět reprezentují Anna Kellnerová, Niels Bruynseels a Pieter Devos.

V Hamburku se již od středy koná šesté kolo okruhu Global Champions League a Longines Global Champions Tour 2022. Startuje na něm elitní sestava jezdců v čele s loňským vítězem LGCT Grand Prix Hamburku Harriem Smoldersem. Holandský jezdec bude soutěžit během tohoto čtyřdenního festivalu parkurového skákání se svými nejlepšími koňmi. Současný lídr šampionátu LGCT Pieter Devos se pokusí v sobotu zvýšit svůj náskok a současně zkusí zabojovat o zlatou jízdenku do Super Grand Prix. Ta se odehraje v druhé polovině listopadu v Praze. 

Účast si jako první zajistil pětinásobný olympijský medailista a domácí hrdina Ludger Beerbaum. Letos vyhrál už dvě kola – v Dauhá a v Mexico City, kde tak přenechal postup druhému umístěnému Denisovi Lynchovi. V Hamburku by tak jistě rád zabojoval o letošní hattrick. Domácích hrdinů se do německého přístavu sjede velké množství a všichni mají reálné šance na triumf v LGCT Grand Prix. Mezi aspiranty na vítězství lze zařadit jména jako Marcus Ehning, Christian Ahlmann, Janne-Freiderike Meyer-Zimmermann, Philipp Weishaupt, Daniel Deusser, Maurice Tebbel, Hans-Dieter Dreher nebo hvězda věkové kategorie U25 Philipp Schulze Topphoff.

Němečtí jezdci však budou čelit tvrdé zahraniční konkurenci. Mezi ně patří patří Max Kühner, Niels Bruynseels, Olivier Philippaerts, Harry Charles, John Whitaker, Ioli Mytilineou, Shane Breen, Michael Duffy, Darragh Kenny, Geir Gulliksen a Michael Pender. Všichni by se rádi kvalifikovali do Prahy, ale přání se splní pouze jednomu. Další kvalifikovaná jména do Prague Playoffs tvoří tři ženy: vítězka z Miami Beach Katrin Eckermann, nejúspěšnější účastnice Grand Prix v Madridu Sanne Thijssen a neporažená jezdkyně ze Saint Tropez Malin Bayard-Johnsson. 

České fanoušky by jistě velmi potěšilo, pokud by se k nim přidala i Anna Kellnerová. Ta bude v Hamburku taktéž startovat a pokusí se letos podruhé kvalifikovat do Velké ceny. Bude to její poslední start v Global Champions před blížícím se CSIO v Praze a následující červnové zastávky seriálu GCL proběhnou bez české reprezentantky. Kellnerová by neměla chybět v sestavě pro Pohár národů CSIO3* CET Prague Cup. Ten se v Chuchle Areně uskuteční v pátek 17. června.

Global Champions v Hamburku se koná v Derby Parku ve čtvrti Klein Flottbeck. Jeho sportovními vrcholy jsou nejen Grand Prix LGCT a týmová soutěž GCL, ale i německé skokové a drezurní derby. Tato akce každoročně přiláká tisíce příznivců jezdeckého sportu a patří mezi nejvýraznější světové závody v těchto sportovních disciplínách. 

Středeční první kvalifikaci do skokového derby vyhrál Ir Dermott Lennon na koni Gelvins Touch. Druhá kvalifikace je na programu v pátek a samotné 91. German Jumping Derby se pojede v neděli odpoledne. Čtvrtek a pátek jsou vyhrazeny soutěžím globální túry. První kolo Global Champions League se pojede ve čtvrtek od 11:20 hodin, druhé pak v sobotu od 11:30. V 15:00 hodin na něj naváže LGCT Grand Prix Hamburku. Týmovou soutěž je možné sledovat s českým komentářem na programu Nova Sport 2 a Voyo.cz. Hlavní soutěž pro jednotlivce Nova Sport zařadí ze záznamu a živě poběží na Eurosportu. Podrobnosti jsou uvedeny na webu seriálu www.gcglobalchampions.com, kde lze sledovat live stream ze všech soutěží.

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.