Prague Lions byli v Monaku pátí. Kenny se kvalifikoval do Super GP v Praze

Skvělé výkony předvedli v sobotu 3. července členové týmu Prague Lions při druhém kole Global Champions League v Monaku, v němž se posunuli z průběžné jedenácté na konečnou pátou pozici. S výrazným náskokem vyhráli Paris Panthers.

Prague Lions drží velmi dobrou formu a v Monaku vybojovali při sedmém závodu Global Champions League páté místo. 
 
Po čtvrteční zahajovací části to přitom vůbec nevypadalo tak optimisticky, neboť s 12 trestnými body, které inkasoval Jur Vrieling s desetiletým valachem Fiumicinem van de Kalevallei, byli až jedenáctí. Jenže napodruhé tato dvojice chybovala pouze jednou a druhý člen týmu Sergio Alvarez Moya s třináctiletým Alamem předvedl dvě bezchybné jízdy. Celkových 16 trestných bodů stačilo na pátý řádek výsledkové listiny. 
 
Na stupních vítězů přitom byly i dva celky s 12 body. Právě takové skóre zaznamenali Monaco Aces a St. Tropez Pirates. Jediným družstvem bez bodového zatížení byli Paris Panthers reprezentovaní Nayelem Nassarem s Igorem van de Wittemoere a Darraghem Kennym v sedle valacha Idalville d´Esprit. Před Pražskými lvy skončili ještě s 13 body Doha Falcons a za nimi pouze s rozdílem součtu časů zůstali New York Empire, Madrid in Motion a Valkenswaard United. Zbývajících osm týmů mělo 20 a více trestných bodů. 
 
V průběžném pořadí po sedmi kolech se drží ve vedení Valkenswaard United. Přestože zapisovali výrazně méně bodů než v předešlých závodech, mají již v tabulce 171 bodů. Druzí Monaco Aces nasbírali 133 bodů a se 129 body jsou třetí Shanghai Swans. Čtvrtý řádek patří se 117 body vítězné sestavě z Monaka. O deset bodů méně než panteři si doposud připsali lvi. Nic méně dalších šest dalších družstev ztrácí na Prague Lions maximálně osm bodů, což znamená, že každá další soutěž GCL může znamenat poměrně výrazné změny v pořadí. Na ty si však počkáme nejméně tři týdny, neboť série bude pokračovat až poslední červencový víkend.

Po Grand Prix Longines Global Champions Tour v Monaku je již známé sedmé jméno jezdce, který se představí v Super Grand Prix při GC Prague Playoffs v libeňské O2 areně. Bude jím Darragh Kenny. Na vrchol žebříčku se probojovala Edwina Tops-Alexander.

 
Sedmým kolem Longines Global Champions Tour byla Grand Prix v Monaku, která se uskutečnila v sobotu 3. července večer. Z 33 startujících jich šest překonalo všechny překážky s výškou do 160 centimetrů bez penalizace a postoupilo do rozeskakování. 
 
Na zkráceném parkuru čistou jízdu zopakovaly jen tři dvojice. Američan Spencer Smith s valachem Theodore Manciais byl sice ze všech nejrychlejší, ale v závěrečné části soutěže jednou chyboval a propadl se na čtvrté místo. Jeho času 37,72 se přiblížil na rozdíl 17 setin Ir Daragh Kenny. Ten však v sedle valacha Idalvill d´Esprit nezaváhal a zaslouženě zvítězil. Dalších 18 setin ztrácel v cíli rakouský jezdec Max Kühner s Eic Coriolis des Isles. Umístil se tak druhý před Belgičanem Olivierem Philippaertsem na klisně H&M Legend of Love.
 
Ačkoliv Australanka Edwina Tops-Alexander byla s klisnou Identity Vitseroel mezi účastníky, kteří v rozeskakování chybovali, přesto mohla slavit. Díky pátému místu získala 32 bodů do tabulky Longines Global Champions Tour a ujala se tak se 152 body pozice lídra. O tři body totiž předstihla Švéda Pedera Fredricsona, jenž v Monaku nestartoval, stejně jako další v pořadí Brit Ben Maher. Na čtvrtém řádku tabulky je za ním další britský jezdec Scott Brash, jenž bral v Monaku 20 bodů a po sedmi kolech jich má 128, což je o deset více, než doposud nasbíral Španěl Sergio Alvarez Moya. 
 
Sérii Global Champions nyní čeká téměř tři týdny pauza. Osmou z celkových šestnácti zastávek bude na konci července Berlín. Po olympijských hrách v Tokiu navážou Londýn, podruhé v sezoně túra zavítá do Valkenswaardu a třetím srpnovým mítinkem bude Hamburk. V září přijdou na řadu Řím, Mexiko City a New York, finále základní části se odehraje v Šanghaji a absolutním vrcholem se stane v druhé polovině listopadu galashow světového parkuru GC Prague Playoffs v libeňské O2 areně.

Progresus vstupuje do světa koňského póla

Horká, Bubáková a Španko mají zlato z Chuchle

Progresus vstupuje do světa koňského póla

Horká, Bubáková a Španko mají zlato z Chuchle

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.