Prague Lions skončili v Monaku desátí. V žebříčku si však polepšili. Kühner v LGCT předstihl v Kennyho

Velmi napínavou podívanou nabídlo další kolo parkurové série Global Champions League v Monaku. Jediný tým dokončil dvoukolovou soutěž bez penalizace, ostatní měli dvanáct a více trestných bodů. Prague Lions s Annou Kellnerovou skončili desátí. Super GP má již desátého účastníka. Kühner předstihl v Monaku Kennyho amůže se těšit do Prahy.

Do sobotního druhého kola Global Champions League na extrémně malém kolbišti v monackém přístavu nastupovalo družstvo Pražských lvů z deváté pozice s devíti trestnými body. 

Nového člena týmu Constanta van Paesschena, jenž startoval po boku Anny Kellnerové ve čtvrtek, nahradil tentokrát Pieter Devos. Před ním však do kolbiště nastoupila česká jezdkyně se čtrnáctiletou klisnou Catch Me If You Can Old. Parkur s překážkami vysokými do 155 centimetrů, které po sobě následovaly opravdu ve velmi rychlém sledu, absolvovala čistě až do dvojkombinace s číslem 10. Tam na druhém skoku zaznamenala lehkou chybu. Další pak následovala na jedenáctce a do cíle tak tato dvojice dovezla osm bodů. Velmi nadějně vypadal také výkon Pietera Devose na patnáctileté klisně Mom´s Toupie de la Roque. Při velmi prudkém obratu před jedenáctou překážkou, kdy se snažil podjet jeden ze skoků, však měl nepříjemný kontakt s hlavou klisny a krátce poté chyboval na poslední dvanácté překážce. Kolbiště pak opouštěl se zakrváceným nosem. 

V součtu celku Prague Lions stačilo jednadvacet trestných bodů v kombinaci s časem 134,45 sekund na desáté místo. Stejné skóre měli Scandinavian Vikings, ale ti dosáhli na kratší součet časů v hodnotě 130,43. O mnoho lépe na tom s penalizací nebyly ani další týmy. Rovných dvacet bodů měli osmí Valkenswaard United, sedmí Hamburg Giants, za něž v sobotu startovala i Češka Sára Vingrálková, ale také šestí Rome Gladiatros. 

St Tropez Pirates byli jedni ze tří, kteří postupovali s nulou na bodovém kontě. Jenže po výkonu Emerica George s hřebcem Diesel GP du Bois Madame, který měl jednu chybu, přišla dvanáctibodová zátěž Michaela Pendera na valachovi HHS Fast Forward. Piráti ze Saint Tropez se tudíž museli spokojit s pátým místem. Zklamaní byli i zástupci Paris Panthers. Ti přitom nastupovali do sobotní části GCL v pozici lídra. Ioli Mytilineou v sedle valacha L´Artiste de Toxandra totiž zaznamenala třináct bodů a lepší, než čtvrté místo nezachránila ani čistá jízda Darragha Kennyho s třináctiletým hřebcem Volnay du Boisdeville. 

Naopak ze sedmého řádku na třetí se vyšplhali Berlin Eagles. Philipp Weishaupt zopakoval s valachem Happy Time čtyřbodový výsledek, ale Eoin McMahon na klisně Chakra dovezl do cíle nulu. Hned dvě nuly pak měli London Knights reprezentovaní Mikem Kawaiem na valachovi Goldwinovi a Samuel Hutton s klisnou Bonne Amie. Mohli tak jen litovat čtvrtečních dvanácti bodů, kvůli nimž jsou až druzí. Z první příčky se tak radovali Stocholm Hearts. Lily Attwood na klisně Calvaro´s Ut to Date ani Olivier Philippaerts startující s valachem H&M Miro zopakovali precizní výkony ze čtvrtka, kdy Philippaerts sedlal klisnu H&M Legend of Love. Byli tak jediným týmem, který soutěž dokončil bez jediného trestného bodu. 

Do žebříčku Global Champions League si za vítězství připsali třicet bodů, a to je přesně rozdíl, o který aktuálně vedou před druhými Berlin Eagles. Třetí jsou Prague Lions se 165 body, což je stejný bodový zisk, jako mají Madrid in Motion. Ti jsou na tom hůře co se týče medailových pozic, a proto aktuálně figurují na čtvrtém řádku. I to by stále stačilo na přímý postup do semifinále GCL Super Cupu, jímž celá série v druhé polovině listopadu vyvrcholí v pražské O2 areně. Ještě před tím proběhne pět kol. 

Nejbližší závody Global Champions bude hostit od 19. do 21. srpna Londýn, v týdenních intervalech budou následovat Valkenswaard a Řím. Na konci září se uskuteční čtrnáctý mítink v New Yorku a základní část série uzavře od 20. do 22. října Rijád. Pražská galashow světového parkuru GC Prague PlayOffs má termín stanoven na 17. až 20. listopadu. 

Super GP má již desátého účastníka. Kühner předstihl v Monaku Kennyho

Základní část Longines Global Champions Tour má za sebou dvě třetiny sezony 2022. Desáté kolo se uskutečnilo v Monaku a vítězem tamní Grand Prix se stal po rozeskakování mezi dvěma dvojicemi Rakušan Max Kühner s hřebcem EIC Coriolis de Isles.


Vrcholem třídenního mítinku parkurové série Global Champions v Monaku byla Grand Prix s výškou překážek 160 centimetrů, která se jela v tamním přístavu Hercule pod světly reflektorů od půl deváté večer. O náročnosti soutěže hovoří nezvykle vysoký počet dvojic, které ji nedokončily. Ze čtyřiatřiceti jezdců jich jedenáct pokračování vzdalo. Bez chyb na překážkách kurz absolvovali tři účastníci, ovšem Belgičanovi Olivierovi Philippaertsovi na valachovi H&M Miro uzavřely postup do rozeskakování dva trestné body za překročení stanoveného času. 

Na zkráceném kurzu se tak utkali pouze Ir Darragh Kenny v sedle hřebce Volnay du Boisdeville a Rakušan Max Kühner, jenž sedlal hřebce EIC Coriolis des Isles. Irský reprezentant zopakoval bezchybnou jízdu a velmi slušném čase 35,70 sekundy a vše tak měl ve svých rukou Kühner, kterého si mnozí čeští fanoušci parkurového skákání pamatují od doby, kdy byl v roce 2017 společně s Annou Kellnerovou a Alešem Opatrným členem týmu Prague Lions. 

Rakušan v sedle svého desetiletého svěřence dokázal absolvovat rozeskakování ještě o 34 setin rychleji než jeho soupeř z Irska a tak se mohl radovat nejen z vítězství, k němuž se váže dotace rovných 100.000 eur, ale také zlatá vstupenka do Super Grand Prix při listopadové galashow světového parkuru Global Champions Prague PlayOffs. Před Kühnerem se při předešlých Velkých cenách LGCT kvalifikovali Ludger Beerbaum, Katrin Eckermann, Denis Lynch, Sanne Thijssen, Malin Baryard-Johnsson, Chistian Ahlmann, Daniel Deusser, Henrik von Eckerman a Marlon Módolo Zanotelli.

Max Kühner je také jedním z těch jezdců, kteří stále mají šanci bojovat o titul šampiona základní části Longines Global Champions Tour 2022. Aktuálně je se 147 body pátý. Darragh Kenny má ještě o šest bodů více a zaujímá tak čtvrtou pozici za Pietrem Devosem se 158 body. Druhý je v tuto chvíli Ben Maher se 182 body a pozici lídra tabulky si drží s 210 body Christian Ahlmann. 

Global Champions nyní čeká poměrně dlouhá přestávka, a to až do druhé poloviny srpna, kdy bude pokračovat po mistrovství světa v dánském Herningu jedenáctým kolem v Londýně. Závody se tam uskuteční od 19. do 21. srpna. Jen týden poté se bude skákat v nizozemském Valkenswaardu a další mítink následuje hned od 1. do 4. září v Římě. Posledními dvěma zastávkami před Prahou jsou 23. až 25. září New York a 20. až 22. října Rijád, kde se tato série představí úplně poprvé. Naopak již počtvrté vše vyvrcholí v libeňské O2 areně, a to konkrétně od 17. do 20. listopadu. Další podrobnosti jsou na stránkách www.gcglobalchampions.com, případně www.pragueplayoffs.com.

Progresus vstupuje do světa koňského póla

Horká, Bubáková a Španko mají zlato z Chuchle

Progresus vstupuje do světa koňského póla

Horká, Bubáková a Španko mají zlato z Chuchle

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.