Prague Lions vyhráli GCL v New Yorku. Před posledním kolem jsou třetí

Tým Pražských lvů má nakročeno k nejlepšímu výsledku v Global Champions League za dobu jeho existence. Jeho členové v New Yorku již potřetí za letošní sezonu zvítězili a posunuli se v průběžném pořadí na třetí místo.

Prague Lions jsou doslova krůček od přímého postupu do semifinále Super Cupu Global Champions League, který se pojede v rámci listopadové galashow světového parkuru GC Prague Playoffs v libeňské O2 areně. 

Ve čtrnáctém kole si zásluhou Pietra Devose s koňmi Nascar van´t Siamshof a Mom´s Toupie de la Roque a Nielse Bruynseelse na Matadorovi připsali letos již třetí vítězství. Jako jediný tým nezaznamenali ve dvoukolové soutěži s výškou překážek 155 centimetrů penalizaci. Do tabulky GCL si tak připsali dalších třicet bodů a s celkovými 239 body se posunuli na třetí řádek před Shanghai Swans s 234 body. Tento celek skončil v New Yorku po třech chybách pátý. 

O jedno shození méně měli zástupci Valkenswaard United – Marcus Ehning na valachovi Priam du Roset a John Whitaker v sedle Equine America Unick du Francport. Jen kvůli součtu časů 154,06 skončili čtvrtí za Miami Celtics se stejným bodovým skóre. Co je však pro ně podstatnější, v týmové tabulce mají 217 bodů a jsou stále ve hře o umístění mezi elitní čtveřicí, která získá výhodné postavení pro playoff. V tuto chvíli jsou pátí, ale další tři týmy jim doslova dýchají na záda. 

Šestí London Knights mají 216 bodů, o bod méně Paris Panthers stejně jako Madrid in Motion, kteří díky Maikelovi van der Vleutenovi a Angelice Augustsson Zanotelli vybojovali v aréně na Governors Island na dohled od Manhattnu druhé místo. Jedinou chybu udělal v sobotu Maikel van der Vleuten na jedenáctileté klisně Dywis HH. Jeho kolegyně v sedle Kalinky van de Nachtegaele při obou startech dojela do cíle s čistým štítem. 

Ačkoliv družstva Berlin Eagles a Stockholm Hearts v New Yorku předvedla průměrné až podprůměrné výkony, které je řadily na desáté, respektive sedmé místo, na vrcholu žebříčku jsme se dočkali změny. Stačil totiž tříbodový rozdíl a Stockholm Hearts o jediný bod předstihli své největší soupeře a stali se novými lídry. Za necelé čtyři týdny se tak dá v Rijádu očekávat strhující souboj o titul šampionů základní části Global Champions League, kdy každá dílčí příčka bude měnit konečné pořadí. 

Deusser podruhé vítězem LGCT. Maher je po New Yorku nově lídr žebříčku

Longines Global Champions Tour zažila mimořádný závod. Druhé vítězství v sezoně 2022 si připsal Němec Daniel Deusser. Do Prahy se kvalifikaci až čtvrtý umístěný v Grand Prix – irský jezdec Shane Sweetnam.Grand Prix New Yorku byla letošním čtrnáctým kolem parkurové série Longines Global Champions Tour. Z pětatřiceti startujících se do rozeskakování probojovaly čtyři dvojice. Před startem vrcholné části soutěže bylo jasné, kdo získá zlatou vstupenku do listopadové Super Grand Prix v Praze. 

Jejím držitelem je Ir Shane Swwetnam, který sice na třináctiletém valachovi Alejandro skončil nakonec až čtvrtý, ale radost z postupu do hlavní soutěže celé sezony mu to nemohlo zkazit. Dalším třem jezdcům byl zcela rovnocenným soupeřem, jelikož stejně jako oni zopakoval na zkráceném parkuru bezchybnou jízdu a jeho čas byl jen o 44 setin pomalejší, než v případě vítězného Daniela Deussera v sedle čtrnáctiletého hřebce Scuderia 1918 Tobago Z. Tento jezdec vyhrál již ve francouzském Cannes a aktuálně je se 186 body osmý. Na rozdíl od výše umístěných soupeřů však letos bodoval teprve posedmé, a pokud uspěje i za necelý měsíc v Rijádu, mohl by si ještě výrazněji polepšit. 

Druhý umístěný v Grand Prix New Yorku, Belgičan Pieter Devos, startoval v sedle klisny Mom´s Toupie de la Roque. Od druhého triumfu jej dělilo jen osm setin a v rámci finanční výhry si tak připsal pouze 60.000 eur, zatímco Deusser za vítězství inkasoval rovných 100.000 eur. Za stříbrnou příčku zapsal 37 bodů a po vyškrtnutí nejhoršího bodového přídělu má nyní 244 bodů, což mu stačí na průběžnou druhou pozici. Tento jezdec se kvalifikoval do Super GP v druhé polovině srpna v Londýně.

Na čtvrtý řádek poskočila Malin Baryard-Johnsson, a to díky třetímu místu z aktuální Velké ceny, v níž se představila se čtrnáctiletou klisnou H&M Indiana. Vítězka ze Saint Tropez je momentálně čtvrtá za třetím Christianem Ahlmannem, jenž byl ještě před mítinkem v New Yorku první, ale do nejlidnatějšího města Spojených států amerických se nevypravil. 

Na nejvyšším řádku tabulky jej tak podle očekávání vystřídal dvojnásobný šampion LGCT Ben Maher. Ten sice po chybě na základním parkuru s překážkami do 160 centimetrů jednou chyboval, ale čas měl velmi rychlý, a tak skončil šestý hned za domácím McLainem Wardem ve dvojici s valachem Contagious. Maher má přesně 250 bodů a pokud jejich počet bude chtít ještě navýšit, bude jich muset v Rijádů zapisovat alespoň třiadvacet, neboť všem jezdcům se do konečného pořadí počítá jen osm nejvyšších bodových přídělů. 

O letošním šampionovi Longines Global Champions Tour se rozhodne 22. října v Rijádu, kde se také dozvíme jméno posledního kvalifikovaného do Super Grand Prix. Ta se pojede v sobotu 19. listopadu v rámci čtyřdenního mítinku GC Prague Playoffs. Jejími jistými účastníky jsou Ludger Beerbaum Katrin Eckermann, Denis Lynch, Sanne Thijssen, Malin Baryard-Johnsson, Christian Ahlmann, Daniel Deusser, Henrik von Eckermann, Marlon Modolo Zanotelli, Max Kühner, Pieter Devos, Michael Pender, Christian Kukuk a Shane Swwetnam. 

Další podrobnosti najdete na webech www.gcglobalchampions.com a www.pragueplayoffs.com, kde jsou také odkazy na možnost zakoupení vstupenek do O2 areny.

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.