Praha bude opět hostit Pohár národů! Český olympijský tým bude na startu

Skvělou zprávou pro fanoušky jezdeckého parkurového sportu je, že se po velmi úspěšném prvním ročníku C-E-T Prague Cup 2020, Czech Equestrian Team rozhodl uspořádat tyto venkovní mezinárodní závody i v nadcházející sezóně.

V termínu 5. – 9. května 2021, který byl dnes oficiálně schválen ze strany FEI, bude mít tedy český reprezentační tým příležitost ještě doladit svou formu před olympiádou. Ta by se měla konat v srpnu v japonském Tokiu. V Poháru národů a v nedělní Grand Prix budou mít všichni jezdci možnost plnit si ještě kvalifikační kritéria nejen na olympijské hry, ale i na evropský a světový šampionát.

Uplynulá sezona byla, bohužel, s ohledem na celosvětovou pandemii, negativně poznamenána i co se týká jezdeckého sportu. Jezdci neměli příliš příležitostí plnit si kvalifikační limity a pracovat na systematické přípravě svých koní. Z toho důvodu chce společnost Czech Equestrian Team podpořit především české jezdce v přípravě na vrchol příští sezony, kterým by měly být olympijské hry v Tokiu a pro některé i mistrovství Evropy. Majitelé areálu Chuchle Arena Praha vyšli tomuto záměru ochotně vstříc a stejně jako v loňském roce, propůjčí své moderní jezdecké středisko pro tuto akci.

Uzávěrka pro plnění MER (minimální kvalifikační kritéria pro OH Tokio) je ze strany FEI (mezinárodní jezdecká federace) stanovena na 21. června 2021. V Poháru národů a Grand Prix při CSIO3 Praha tak jezdci budou moci ještě plnit dané limity pro olympiádu i pro mistrovství Evropy, které se bude konat v německém Riesenbecku jen několik málo týdnů po Tokiu. Nedělní Grand Prix pak bude navíc vypsána jako kvalifikace pro mistrovství světa, které se uskuteční v roce 2022 v dánském Herningu.

Kromě kategorie CSIO3 budou na program závodů zařazeny i túry v CSI1 a soutěže pro mladé 6 a 7leté koně CSIYH. Prodej vstupenek bude stejně jako v sezoně 2020 probíhat prostřednictvím sítě GoOut.

Příznivci jezdectví se tak mohou těšit na skvělé sportovní zážitky v podání českých i zahraničních špičkových jezdců, a to v květnu v Praze na chuchelském závodišti.

Veškeré další podrobnosti o přípravách mezinárodních parkurových závodů CSIO3* C-E-T Prague Cup 2021 Vám budeme pravidelně přinášet na adrese www.csiopraha.cz, kde je umístěn také odkaz na on-line prodej vstupenek.

ČJF VYHLÁSILA JEZDCE A KONĚ ROKU 2020

Zahraniční výjezdy v únoru 2021

ČJF VYHLÁSILA JEZDCE A KONĚ ROKU 2020

Zahraniční výjezdy v únoru 2021

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.