Premiéra nové jezdecké disciplíny v Hipocentru Pá-Ja

V sobotu 28. června se Hipocentrum Pá-Ja ve Stanovicích nedaleko Karlových Varů stalo dějištěm zajímavé akce - 1. ročník Summer Working Equitation. Mladá jezdecká disciplína volně přeložená jako „pracovní ježdění“ si v našich končinách zálibu veřejnosti teprve hledá. Česká republika se součástí mezinárodní organizace stala teprve před čtyřmi lety. 

Smyslem disciplíny, která vznikla v Itálii a rozšířila se do Francie, Španělska a Portugalska, je využití tradičních tréninkových metod, které jsou používány u koní pracujících s dobytkem. Výsledkem snažení má být všestranný, poslušný, obratný, rychlý a odvážný kůň. Mezi skupinkou českých příznivců najdeme také dva karlovarské průkopníky. Manželé Kindlovi se díky svému valachovi Bannovi pro Working Equitation zcela nadchli a rozhodli se tuto disciplínu představit oficiálně.  Ve spolupráci s Czech Society for Working Equitation připravili v areálu Hipocentra Pá-Ja soutěže, které jsou součástí národních i mezinárodních událostí. 

 

 

Drezúrní soutěž se odehrála v obdélníku, ale klasické drezúrní cviky se prolínaly s westernovými prvky. Rozhodčí hodnotili soulad a harmonii s jezdcem, ohebnost a ochotu koně. Následovala atraktivní zkouška ovladatelnosti v terénu. Soutěžní dvojice překonávali podle stupně obtížnosti v kroku, klusu nebo cvalu různé překážky. Přecházení dřevěné lávky, slalom, ustupování stranou, průjezd brankou, její otevření a zavření, přenášení předmětů, osmička mezi barely, setkání s dobytkem, který ovšem nahradily obrovské plyšové hračky. Vrcholnou podívanou byla rychlostní zkouška, při které kůň a jezdec měli projet kurz trati co nejrychleji a zároveň bezchybně.

 

 

Přestávky zpestřila ukázkami cviků španělské jezdecké školy Danielle Fienne s andaluskými koňmi Divino a Kabi a s Bannem předvedla obratné ježdění s honáckou tyčí carrochou.

 

Tretera vítězem Super Grand Prix

Český skokový pohár: Vše se rozhodne v Martinicích

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.