Přípravy na parkurový Světový pohár a Pohár národů v Chuchli pokračují

Přípravy na dvoje mezinárodní parkurové závody plánované na přelom dubna a května v Chuchle Areně Praha jsou v plném proudu. Nejprve proběhne od 29. dubna do 2. května Světový pohár CSI2*-W Prague Arena a poté od 6. do 9. května Pohár národů CSIO3* Prague Cup.

Organizátorem závodů CSI2*-W Prague Arena je V Team Prague, pořadatelství CSIO3* CET Prague Cup se stejně jako v roce 2020 ujímá Czech Equestrian Team.
 
Oboje významné mezinárodní závody v parkurovém skákání by měly proběhnout i přes komplikovanou situaci spojenou s nákazou koronavirem Covid-19, ale i koňským herpesvirem EHV-1. „Připravujeme přísná hygienická opatření, která se budou týkat nejen jezdců a členů ekip, ale také koní. V současné době finalizujeme podklady pro příslušné úřady k podání žádosti o udělení výjimky pro organizaci obou významných sportovních událostí. Doufáme v přidělení výjimky s ohledem na to, že se jedná o přípravu sportovců na OH Tokio a také na to, že se povedlo v poslední době uspořádat např. biatlon a jiné sportovní akce. Věříme, že se nám podaří zrealizovat i naše závody v podobném režimu při dodržení striktních podmínek daných hygienou a také snad v tomto termínu dojde již k nějakému rozvolnění lockdownu,“ říká sportovní ředitelka Chuchle Areny Praha a ředitelka závodů Markéta Šveňková.
 
„Konání těchto parkurových akcí je velmi důležité pro mnohé sportovce, kteří si potřebují ještě s koňmi splnit minimální požadavky způsobilosti (tzv. MER), či potvrzující výsledky pro účast na olympijských hrách v Tokiu. Současně bude možné si během závodů splnit kvalifikační limity pro evropský i světový šampionát,“ pokračuje Šveňková.
 
V prvním týdnu se uskuteční celkem 18 soutěží. V rámci kategorie CSI2*-W proběhnou tři túry: Silver, Gold a Diamond, CSI1* zahrnuje Small a Big Tour, a navíc ještě proběhnou soutěže CSIYH1* pro šesti a sedmileté koně. Každá túra zahrnuje během čtyř dnů tři soutěže. Hlavní Diamond Tour CSI2* zahájí ve čtvrtek odpoledne na výšce 140/145 centimetrů, pokračovat bude páteční soutěží do 145 centimetrů a vyvrcholí v neděli Grand Prix zařazené do série Světového poháru, kdy překážky budou dosahovat výšky od 140 do 160 centimetrů. „Celková dotace soutěží bude 91.100 eur, z čehož 30.000 eur se rozdělí ve zmíněné Velké ceně, jež program prvního sportovního týdne uzavře,“ prozradila ředitelka závodů.
 
Celá řada účastníků v Chuchle Areně Praha zůstane i na navazující mítink od 6. do 9. května. Ten nabídne v součtu 16 soutěží. Vedle nižších kategorií CSI1* a CSIYH1* proběhnou v rámci CSI3* tři túry: Silver, Gold a Diamond. Ta nejvyšší bude mít hned čtyři soutěže. Ve čtvrtek se začne na výšce 145 centimetrů a pokračovat se bude v pátek Pohárem národů, sobotní soutěží do 150 centimetrů a vrcholem bude opět nedělní Grand Prix. V tomto případě budou taktéž překážky vysoké 150 centimetrů. „Celková dotace závodů je 210.900 eur, přičemž v Poháru národů bude rozděleno 45.000 eur a Grand Prix se pojede o 51.100 eur,“ upřesnila Markéta Šveňková.
 
Průběh obou závodů bude možné sledovat také prostřednictvím internetových i televizních přenosů. Podrobnosti o obou akcích najdete na internetových stránkách www.chuchlearena.cz nebo www.csiopraha.cz.

ČJF VYHLÁSILA JEZDCE A KONĚ ROKU 2020

Zahraniční výjezdy v únoru 2021

Global Champions League 2021: Složení týmů

ČJF VYHLÁSILA JEZDCE A KONĚ ROKU 2020

Zahraniční výjezdy v únoru 2021

Global Champions League 2021: Složení týmů

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.