Progresus vstupuje do světa koňského póla

hollywoodské celebrity, sportovci, úspěšní podnikatelé či členové královských rodin. Ti všichni si koňské pólo zamilovali a při jeho sledování si užívají jak krásu koní a dovednosti hráčů, tak i zajímavé obchodní příležitosti. Ukázat přednosti této hry široké veřejnosti chce nyní skupina Progresus, která se stala dlouhodobým partnerem českého koňského póla. První velký turnaj Progresus Prague Beach Polo, odstartuje už tento pátek 12. srpna v prestižní Chuchle Areně a potrvá až do neděle 14. srpna.

Budovat dlouhodobá partnerství se stalo základním kamenem Progresus Invest Holding. Majitelé této mladé investiční skupiny se rozhodli podporovat jak českou kulturu, která se v důsledku koronavirové pandemie dostala do složité situace, tak aktuálně i tento v českých podmínkách značně neobvyklý sport – koňské pólo. 

Prague Beach Polo přináší tradiční koňské pólo z trávníku poprvé na písek! Naše projekty spojují tradiční s inovativním a progresivním, to máme, myslím, s touto událostí společné. Věříme, že si koňské pólo, které se hlavně v anglosaských zemích těší obrovské oblibě, podmaní více Čechů,“ říká Lukáš Zrůst, spoluzakladatel investiční skupiny Progresus, a pochopitelně i on sám s dalšími obchodními partnery bude o víkendu obdivovat hru na vlastní oči.

Jednou z nejdůležitějších osobností tohoto sportu v tuzemsku je Jan Průcha, viceprezident České asociace hráčů koňského póla. „Pořádat turnaj na prvotřídním hřišti v pražské Chuchli bylo mým snem od doby, co jsem před třemi lety zorganizoval první akci v Pardubicích. Rodině Vítkových se v Chuchle Arena v Praha podařilo postavit špičkové zázemí pro parkurové závody, a právě na tomto hřišti o velikost 100 x 60 metrů se o víkendu hráči představí. Kromě českého týmu se turnaje zúčastní i zahraničí týmy a téměř třicet koní, jejichž celková hodnota bude v milionech korun. Vidět něco takového v Praze je natolik unikátní, že by si tuhle příležitost neměli nechat ujít jen milovníci koní,“ říká k víkendovému Progresus Prague Beach Polo organizátor turnaje, Jan Průcha. 

Koňské pólo sahá svou historií až do období starověké Persie. Standardně se hraje na travnatém hřišti o velikosti 274 x146 metrů kde proti sobě nastupují dva čtyřčlenné týmy, které se snaží pomocí dlouhých pálek vstřelit míček do branky soupeře. Takto velká hřiště u nás ale až na výjimky neexistují, proto se často hrává v arénách, které jsou menší, mají písčitý, nebo sněhem zasypaný povrch a větší velikost míčku. A i když samotní hráči preferují hru na velkém hřišti, diváci si naopak v arénách užívají bližší kontakt s koňmi i hráči. 

Více se o Progresus Prague Beach Polo dozvíte zde: https://www.praguebeachpolo.com/

Další vítězný Hruška

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.