Casello prodán Ludgeru Beerbaumovi

Douglas Lindelöw má kromě problémů se švédskou národní federací ohledně agresivního chování ke koni další problém. Jádrem sporu je jeho kůň Casello - dvanáctiletý valach, kterého Lindelöw jezdí již od jeho tří let a kterého vytrénoval do nejvyššího sportu. Dvojice byla letos součástí švédského týmu na mistrovství Evropy v Cáchách a také soutěžila na finále Světového poháru v Las Vegas. Pro olympijské hry v roce 2016 je dvojice rovněž nejžhavějším kandidátem. Aktualizace 21. 12. 11:30 HOD: Casella nakonec zakoupil Ludger Beerbaum. Podrobnosti o sporu uvnitř.

Aktualizace 21. 12. 11:30 HOD: Top kůň Douglase Lindelöwa byl nakonec prodán Ludgeru Beerbaumovi. "Je to smutek i radost zároveň. Smutek, že se po desetli letech rozdělí naše cesty, radost, že Casello bude pokračovat svoji kariéru s jedním z nejlepších jezdců na světě. Když již bylo jasné, že u nás Casello nemůže zůstat, tak moje první myšlenka byla, aby se dostal do dobrého domova. Jsem velmi dojat za podporu, která se mě dostala a přeji to samé také Ludgerovi," napsal dnes ráno Douglas. "Jsem rád, že dnešní aukce byla zrušena. Nakonec jsme dosáhli dohody se spolumajitelkou Casella, že se prodá Ludgerovi."

Aktualizace 20. 12. 19:30 HOD: Soudní spor nakonec skončil online aukcí. Zájemci mohou podávat své nabídky až do příštího pondělí. Jedinou šancí, aby kůň zůstal u Douglase je složení jednoho milionu. Prozatím nejvyšší nabídka je 2,4 milionu od Jana Topse, který zastupuje neznámého katarského jezdce.

 

Původní zpráva:

Rodina Douglase Lidelöwa je pouze spoluvlastník koně. Další spoluvlastník, Maria Schack, chce koně prodat. Ačkoliv rodina nabízí, že koně koupí, nebyla nalezena domluva. „Snažíme se pojistit koně pro Douglase, ale všechny naše nabídky jsou neustále odmítány,“ říká Agnetha Lindelöw.

Spor tedy bude řešit soud.

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.