Strnadlová třetí v olomoucké Diamond Tour. Líp už to nešlo, přiznala.

Sobotním vrcholem sportovního programu při mezinárodních parkurových závodech J&T BANKA CSI3*-W Olomouc byla Diamond Tour, při níž měli jezdci poslední možnost kvalifikovat se do Grand Prix. O nejvyšší příčky v soutěži bojovala i Lucie Strnadlová.

Z více jak třiceti dvojic, které startovaly v sobotní Diamond Tour v rámci mezinárodního mítinku J&T BANKA CSI3*-W Olomouc, překonalo parkur s výškou překážek 150 centimetrů bez penalizace devět. 

O půl sekundy překročila časový limit základního kola soutěže Mariana Michlíčková s devítiletým valachem Departure S, a tak jí brány do rozeskakování zůstaly uzavřeny. Skončila devátá před Alešem Opatrným v sedle klisny Dedijtje, ten jednou chyboval a skončil jedenáctý. Dvanáctá příčka patřila dalšímu českému jezdci Jiřímu Hruškovi na klisně Reice. 

Jedinou českou účastnicí v závěrečné části J&T BANKA Diamond Tour tak byla Lucie Strnadlová s klisnou Quadirou. Té se i napodruhé podařilo překonat všechny překážky bez shození a její čas v cíli byl 39,26 sekundy. To bohužel na vítězství nestačilo. Po dojetí byla sice druhá za Němcem Harmem Lahdem s hřebcem Grey Chester 2, ale krátce poté jí ještě překonal slovenský reprezentant Tomáš Kuchár na valachovi Elasko Hero, jenž jí odsunul na třetí řádek výsledkové listiny. 

„Probojovat se do rozeskakování nebylo vůbec jednoduché. Quadira šla teprve druhou soutěž bodovanou do Longines žebříčku, takže jsem měla velkou radost. Kluci mě před rozeskakováním hecovali na opracovišti, tak jsem to tedy zkusila. Akorát jednička mi nevyšla, jinak si myslím, že všechno bylo podle plánu. Líp už jsem to zajet neuměla,“ zhodnotila Strnadlová. 

Na dekorování soutěže se dostaly ještě další tři dvojice, které zopakovaly čistou jízdu. Čtvrtý skončil Michal Kazmierczak na hřebci Zirocco Air z Polska, pátá příčka patřila chorvatskému jezdci Sérgiovi Neuppmannovi sedlajícímu klisnu Corinu Blue a na šestém řádku výsledkové listiny figuruje Marvin Jüngel na klisně Balou´s Erbin z Německa. 

Nedělní program závodů J&T BANKA CSI3*-W Olomouc nabídne tři soutěže. První z nich začne již v 8:00 hodin ráno a Grand Prix vše uzavře od 12:45 hodin. Podrobnosti jsou dostupné na stránkách akce s adresou www.csiolomouc.cz

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.