Světový pohár 2019/2020 - Basilej: SP pro Guerdata

Desáté kolo Světového poháru západoevropské ligy pokračovala ve dnech 9. - 12. ledna ve švýcarském městě Basilej. Na startu nechyběli první dva jezdci světového žebříčku, domácí Martin Fuchs a Steve Guerdat. Více uvnitř.

Oficiální webové stránky | Seznam jezdců | Startky a výsledky | Přímý přenos

Stejně jako v páteční Longines Grand Prix of Basel, tak i v nedělní soutěži Světového poháru zvítězil domácí jezdec a světová dvojka Steve Guerdat s valachem Victorio des Frotards. V neděli porazil v rozeskakování čtrnáct soupeřů a zvítězil časem 31,44 sekunkdy. Druhé místo obsadil Francouz Julien Epaillard s klisnou Queeletta, třetí pak belgický jezdec Pieter Devos a Apart.

V průběžném pořadí Světového poháru vede Steve Guerdat se 75 body před Pieterem Devosem (70 bodů). S velkým odstupem je pak na třetím místě Emanuele Gaudiano. Průběžné pořadí najdete zde.