Téměř dva roky čekání jsou u konce. Startuje Zimní jezdecký pohár 2022

Po téměř dvou letech se v České republice uskuteční vozatajské halové závody. Naposledy se konaly v únoru 2020. Zimní jezdecký pohár se tehdy kvůli pandemii covid-19 nedokončil. V sobotu 29. ledna se příznivci spřežení potkají v Hradištku u Sadské.

Halový seriál Zimní jezdecký pohár čeká odložený osmý ročník, který se měl původně konat již v roce 2021. Vládní restrikce to však neumožnily. Nyní vše nasvědčuje tomu, že i přes všechna možná opatření v sobotu 29. ledna proběhne v Hradištku u Sadské první vozatajské kolo a o týden později budou Královice u Slaného hostit úvodní mítink parkurových jezdců.

„Téměř se bojím o tom mluvit, ale tento týden skutečně vše po téměř dvouletém čekání vypukne a k naší radosti u toho mohou být i diváci. Podmínky pro účast všech samozřejmě stanovují platná mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví. Splnění těchto podmínek se bude kontrolovat prostřednictvím mobilní aplikace Ministerstva zdravotnictví čTečka,“ uvedl Aleš Suchánek z organizačního týmu Zimního jezdeckého poháru.

Pořadatelé z Jezdeckého klubu Semice vypsali celkem sedm soutěží včetně hobby klání. Z těch neoficiálních je však početněji obsazená pouze ta pro jednospřeží, do níž nastoupí dvanáct účastníků včetně úřadující mistryně České republiky Markéty Sedlinské. V oficiální seriálové soutěži tzv. singlů návštěvníci haly v Hradištku uvidí hned osmnáct vozatajů. Mezi tradiční účastníky patří např. Alena Brixová, Libor Kurka, Karel Nývlt, anebo třeba Milan Domes, jenž v letošním roce plánuje opět startovat ve všech třech hlavních kategoriích. 

S dvojspřežím se představí jedenáct sportovců. Jedinou dámou v poli bude Kateřina Sklenská, která vloni vyhrála republikový šampionát čtyřspřeží. Konkurovat jí budou se dvěma páry koní Petr Vlašic a Martin Zakršmíd, ale také několikanásobný mistr opratí Zdeněk Jirásek a další. Královská kategorie čtyřspřeží má na soupisce nyní pět jmen. Vedle již zmíněných Milana Domese, Petra Vlašice a Martina Zakršmída to budou Pavel Hybler a Jaroslav Jandl. Ten je současně hlavním pořadatelem tohoto mítinku. 

V každé ze seriálových soutěžích bude bodovat až deset nejlépe umístěných a ti se zároveň kvalifikují do finále. „Do celkového pořadí seriálu Zimní jezdecký pohár budou započítány každému dva nejlépe bodované výsledky z kvalifikačních závodů a body získané ve finále. V případě rovnosti součtu bodů na medailových místech rozhodne o konečném pořadí v seriálu lepší umístění ve finále,“ upřesnil Aleš Suchánek.

Po Hradištku budou následovat zpravidla ve dvoutýdenních intervalech mítinky ve Slatiňanech, v Tlumačově, v Brně a v Královicích. V mezidobí proběhnout skokové závody, které budou hostit až na jednu výjimku Královice u Slaného. Tou výjimkou pak bude na konci února Tlumačov, jenž během jednoho víkendu přivítá jak parkurové jezdce, tak vozataje. Podomně tomu bude o necelý měsíc později při královickém vyvrcholení celé série. Podrobnosti jsou k dispozici na stránkách www.jezdeckypohar.cz

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.