Výjezd reprezentace na ME v reiningu

Na sklonku roku 2015 byl na oficiálních stránkách FEI zveřejněn kalendář závodů FEI v disciplíně reining, který obsahoval i termín ME FEI pro Juniory a Mladé jezdce a MS FEI pro Seniory. Podmínky účasti – Junioři a Mladí jezdci – jezdci musí být atleti FEI 3* a koně musí být ve věku min. 7 let, Senioři - jezdci musí být atleti FEI 3*, koně musí být ve věku min. 7 let a jezdci musí mít splněnou kvalifikaci – min. dosažené skóre 70 bodů na dvou různých závodech CRI 3*

Prvních kvalifikací se zúčastnili 3 jezdci v březnu v Kreuthu, podmínku splnil pouze 1 jezdec. Pro usnadnění splnění kvalifikace jsme se rozhodli uspořádat závody CRI 3* v Kozlovicích, kde startovalo 6 našich jezdců, podmínku splnili 4 jezdci. Ti, kteří měli zájem o dosažení kvalifikace, jeli ještě jednou do Kreuthu v červnu, bohužel ani jednomu ze 2 jezdců se nepodařilo kvalifikaci splnit.

Během sezóny se ukázalo, že není zájem ze strany Juniorů a Mladých jezdců anebo jim chybí kvalitní 7 letí a starší koně. V důsledku těchto okolností odjeli do Givrins pouze dva reprezentanti.

Dne 8.8.2016 jsme se sešli v Kozlovicích, kde jsme naložili koně a vyjeli do Givrins, kam jsme přijeli 9.8.2016 nad ránem. Ve stejný den jsme se již zúčastnili společných tréninků. Koně byli po cestě v pořádku a dobré kondici. Veterinární kontrolou a veterinární přejímkou prošli bez problémů.
Ve čtvrtek se jelo I.kolo Seniorů, přičemž prvních 15 dvojic postupovalo automaticky do finále a jezdci na 16.-35. místě se rozjížděli ve druhém kole, z kterého postupovalo prvních 5 dvojic.

Náš reprezentant – Lukáš Brůček, skončil s 209,5 bodu na 28. místě, takže postupoval do rozjížďky, která se jela v pátek. V rozjížďce dosáhl 212,5 bodu a 9. místo, takže se do finále neprobojoval, nicméně konečné 24.místo bylo pro tuto dvojici úspěchem.

V pátek se jela rovněž soutěž družstev a rozjížďka jednotlivců ve třídě Mladých jezdců. Naše reprezentantka – Brenda Lesniczáková si opatrnou jízdou zajistila postup do sobotního finále, v němž s 206 body skončila na 15. místě.

S ohledem na počet aktivních jezdců a úrovně reiningu v ČR si myslím, že se naši jezdci předvedli velmi dobře a důstojně reprezentovali .
Závěrem bych chtěla velmi poděkovat za pomoc s přípravou, výbornou komunikaci, vstřícnost a profesionalitu členům Sekretariátu ČJF, jmenovitě paní Ing. Janě Zetkové a vedení ČJF za poskytnutí možnosti našim jezdcům reprezentovat v zahraničí.

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.