Vytrvalostní závody ve Všeticích

Druhý dubnový víkend pořádal jezdecký klub Všetice své první vytrvalostní závody. Na pozemcích vzdálených necelý kilometr od hotelu a stájí vyrostla závodní vesnička s osvětlením, zvukovou technikou, veterinárními pískovými drahami, padocky pro koně a mobilním občerstvením. Technická porada proběhla v pátek v Horse power baru, který je součástí jezdecké haly v areálu Statku Všetice. 

Promítanou prezentaci doprovázelo představení nových pravidel a hodnocení soutěží, které vstoupilo v platnost 1. 4. 2015 a všetické závody byly první praktickou zkouškou. Velké poděkování si zaslouží komise rozhodčích, která měla díky chybně fungujícímu programu Gallop spoustu práce a výsledky počítala ručně. 

 

 

Sobotní slunečné počasí přivítalo celkem 62 startujících dvojic. Nejpočetnější startovní pole bylo v soutěži hobby na 20 km. Na start se postavilo celkem 27 jezdců se svými koňmi, 20 z nich úspěšně dokončilo závod a vítězem se stal Pavel Machek na koni Ruprt startující za stáj Alpine Horse, který vstoupil do veterinární kontroly v čase 2 minuty 20 vteřin od průjezdu cílem.

V národní soutěži „Z“ na 40km startovalo 23 dvojic, 18 úspěšně dokončilo a vítězkou se stala Ing. Dana Pfauová na koni Kentucky 1 startující za Fan club Shagya. Trať dvojice absolvovala v průměrné rychlosti 13km v hodině.

 

 

Do soutěže „L“ odstartovalo 5 z 6 hlášených dvojic. Na trati dlouhé 60km byla nejlepší Lucie Švecová na koni Drago z JK Shagya Zborovice. Průměrná rychlost dvojice byla 14,659 km v hodině.

V nevyšší soutěži dne stupně „S“ startovalo 6 dvojic, úspěšně soutěž dokončily 4 z nich. Vítězkou soutěže se stala Lucie Škábová na koni Suhejla z JK Natural, která absolvovala soutěž v průměrné rychlosti 13,3 km v hodině. V soutěži „S“ byla veterinární komisí udělena cena kondice, jež získala těsně druhá jezdkyně v cíli Jitka Kovářová na koni Dadži 1.

Velké poděkování patří všem funkcionářům a sponzorům, kteří díky své ochotě a profesionalitě pomohli pořadatelům k dobré organizaci a úspěšným závodům. Již nyní se můžete těšit na říjnové závody v termínu 16. – 17. 10. 2015, které budou obohaceny o finále chovatelského seriálu mladých koní a pokud schválí výkonné výbory, tak i o oblastní mistrovství Prahy a Středočeského kraje.

 

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.