Do 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou je přihlášeno devatenáct koní

Čtvrtek byl dnem přihlášek do 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou. Do vrcholu tuzemské překážkové sezony je přihlášeno 19 koní z České republiky a Slovenska, včetně tří vítězů uplynulých ročníků Velké pardubické. Ve stejném termínu byly zveřejněny také přihlášky do dalších dostihů mítinku – největší zájem je o Cenu Labe.

V letošním roce odpadl květnový termín přihlášek a tak všichni netrpělivě očekávali, kdo se na listině objeví až po skončení čtyřdílného kvalifikačního seriálu v září. Zveřejněná devatenáctka zájemců o start ve 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou slibuje atraktivní startovní listinu. 

Nejvíce koní do dostihu posílá tradičně trenér Josef Váňa. V trojici jeho koní jsou hned dva vítězové minulých ročníků Velké pardubické – No Time To Lose a Theophilos. Dnes dvanáctiletý No Time To Lose ve Velké pardubické zvítězil v roce 2017, pak se krátce vytratil a letos znovu ukázal skvělou formu mimo jiné vítězstvím v květnové kvalifikaci. O rok mladší Theophilos zvítězil v roce 2019. Oba se postaví loňskému vítězi Velké pardubické Hegnusovi, kterého k triumfu přivedl trenér Radek Holčák. Dvojici svěřenců přihlásili trenéři Stanislav Popelka a Jaroslav Brečka, který Velkou pardubická zná i jako její vítězný jezdec a jehož Kaiserwalzer reprezentující Slovensko zvítězil letos v zářijové kvalifikaci. Početně nejsilnější zastoupení má stáj Nýznerov, a to díky Playerovi, Strettonovi a Sztormovi. Každého z nich připravuje jiný trenér. Jedinou přihlášenou klisnou je trenérem Pavlem Vítkem připravovaná Vanesse, která ovšem v Pardubicích nikdy nestartovala a kvalifikaci splnila ve Francii. Ambice na úspěch v legendárním dostihu mají také čtyři ženy – trenérky.

Kdo se skutečně postaví na start 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou bude zřejmé v pátek 1. října po jedenácté hodině. To je totiž čas, kdy budou uzavřeny startovní listiny a kdy potomek zakladatele Velké pardubické hrabě Francesco Kinský dal Borgo v Pardubicích slavnostně vylosuje startovní čísla účastníkům letošního ročníku.

Do Ceny firmy Chládek a Tintěra, Pardubice – Ceny Labe, která je považována za předstupeň Velké pardubické, je přihlášeno 12 koní včetně francouzského zástupce. O Cenu hejtmana Pardubického kraje – Cenu Vltavy má zájem 10 koní a do Poplerova memoriálu skupiny Profireal Group trenéři poslali 8 přihlášek. 

Kompletní přihlášky jsou zveřejněny na webu Pardubického závodiště a na www.dostihyjc.cz 

Dostihový mítink 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou otevře slavnostní ceremoniál už v 10:00 hod. dopoledne, tedy o hodinu dříve než bylo v minulých letech zvykem. Veterinární přejímka koní se uskuteční od 8:00 hod. 

PŘIHLÁŠKY

  1. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou

Stcc L – 6+ - 6900 m – 3 000 000 Kč, přihlášeno koní: 19

 Přihlášeno koní: 19

BEAU ROCHELAIS(FR), 10

ALDRA GROUP - HABICH

70,0

Křídlová Tamara

CASPER(FR), 9

DS Pegas

70,0

Török Dalibor

DULCAR DE SIVOLA(FR), 8

DiJana Dobšice

70,0

Kovář Stanislav

EVŽEN(GB), 7

Englicovi a Kulhánkovi

70,0

Myšková Štěpánka

HEGNUS, 13

Ševců

70,0

Holčák Radek

KAISERWALZER(GER), 8

DS Millennium (SVK)

70,0

Brečka Jaroslav

LOMBARGINI(GER*), 10

EŽ Praha a.s.

70,0

Popelka Stanislav

MAHE KING(GER), 6

Statek Blata Český ráj

70,0

Váňa st. Josef

MR SPEX(GER), 7

Lokotrans

70,0

Urbánek Luboš

NO TIME TO LOSE(GB), 12

Paragan Horseboxes s.r.o.

70,0

Váňa st. Josef

PARIS EIFFEL(IRE), 8

Lokotrans Slovakia

70,0

Cagáň Ján, Ing.

PLAYER, 9

Nýznerov

70,0

Kvapilová Lenka

STAR(GER), 10

MPL Racing (SVK)

70,0

Brečka Jaroslav

STRETTON, 11

Nýznerov

70,0

Popelka Stanislav

SZTORM(POL), 12

Nýznerov

70,0

Wroblewski Grzegorz

TALENT, 10

DS Kabelkovi

70,0

Kabelková Hana

THEOPHILOS(FR), 11

Dostihový klub iSport-Váňa

70,0

Váňa st. Josef

VANDUAL(SVK), 13

VADUAL (SVK)

70,0

Štangel Marián

VANESSE(FR), 9

Quartis-Zámecký Vrch

68,0

Vítek Pavel

Sezóna 2023 bude plná změn

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.