Srbská radost na chuchelské dráze

Dostihová sezóna v Chuchle Areně Praha pokračovala v polovině srpna šestou kapitolou, která nabídla devět dostihů, z nichž dva měly status nejvyšší kategorie.

Dostihová sezóna v Chuchle Areně Praha pokračovala v polovině srpna šestou kapitolou, která nabídla devět dostihů, z nichž dva měly status nejvyšší kategorie. Tři týdny před Českým Derby se konala jeho hlavní předzkouška, 68. Velká červnová cena a jejím vysokým favoritem byl dosud v ČR neporažený Rate, ale po nejsilnějším finiši si triumf připsal hnědák srbského chovu Markoni LP. V klisnám vyhrazené 17. Ceně Nory Jeane i při třetím letošním vystoupení zvítězila čtyřletá favoritka Tularka.

68. Velká červnová cena (I. kat., 2200 m, 150 tis. Kč) rozšířila okruh nejvážnějších kandidátů úspěchu v Českém Derby o další jméno: silnou koncovkou ze zadní části pole se totiž jistě o jednu délku, v čase 2:18,85, potřetí v kariéře prosadil srbský rodák Markoni LP (8:1) s žokejem Petrem Foretem přes Swinging Thomasem (9:1), až délku a půl za ním třetí pak skončil favorit Rate (1,8:1), premiant Velké jarní ceny, který v ČR vůbec poprvé našel přemožitele. Markoni LP byl vloni špičkovým juniorem v Srbsku, kde vyhrál dva dostihy, letos jej v Bošovicích pro syndikát Lastin Put LP připravuje Václav Luka. Pro majitele i trenéra to byl první zápis do listiny vítězů dostihu, žokej Petr Foret si v něm zopakoval výhru po třech letech.

V 17. Ceně Nory Jeane (I. kat., 1600 m, 150 tis. Kč) se lehce o tři a půl délky v čase 1:38,06 prosadila favoritka, čtyřletá svěřenkyně Heleny Vocáskové, hájící barvy stáje Statek Blata Český ráj Tularka (1,9:1) po dvou vítězstvích v Karlových Varech dosáhla na první jedničkový triumf a pod předloňským žokejem-šampiónem Davidem Liškou završila čistý hattrick. Pro celý tým šlo o premiérové prvenství v této zkoušce, Tularka do své kariéry přidala celkově již šestý plný zásah. Druhý a třetí honorář vytěžily sázkové outsiderky Pray for Paris a v ČR debutující South Captiva (obě 10:1).

Dvou vítězství během odpoledne dosáhli žokejové Petr Foret (38. životní double) a Jaroslav Línek, jezdec Michal Demo (6. double v kariéře) a trenér Václav Luka.

Výsledky

V sobotu poprvé dostihy ve Velké Chuchli s diváky

Evropský pohár žokejů 2021: Propozice

Talentovaný Evžen vyzve tři vítěze Velké pardubické

V sobotu poprvé dostihy ve Velké Chuchli s diváky

Evropský pohár žokejů 2021: Propozice

Talentovaný Evžen vyzve tři vítěze Velké pardubické

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.