Theophilos bez Bartoše a znovu žena v sedle, taková je startovní listina Velké pardubické

Na startovní listině 130. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou je zapsáno osmnáct jmen koní. Jsou mezi nimi i čtyři vítězové minulých ročníků slavného dostihu.

V sedlech koní se objeví několik nováčků, kteří budou sekundovat zkušeným matadorům. Zraněného Josefa Bartoše v sedle loňského vítěze Theophila nahradí Jan Odložil a poprvé od roku 2014 se přes Taxis vydá i žena – Veronika Řezáčová.

Vítěz loňského ročníku Velké pardubické Theophilos se letos postavil na start kvalifikačních dostihů dvakrát, v tom prvním hned zvítězil. V jubilejní 130. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou se však bude muset obejít bez svého jezdce Josefa Bartoše. Zraněného žokeje nahradí Jan Odložil, který v sedle desetiletého ryzáka nebude úplným nováčkem. Zvítězili spolu v srpnu loňského roku v Ceně Peruána.

Ke změně jezdce přistoupil trenér Josef Váňa i v případě vítěze Velké pardubické 2017. V sedle No Time To Lose tentokrát bude debutant ve Velké pardubické Jakub Kocman. Žokej Jan Kratochvíl se představí v sedle Sottoventa, který letos startoval ve dvou kvalifikacích – jednou byl těsně druhý za Ange Guardianem, podruhé zvítězil. V sedle čtvrtého svěřence Josefa Váni Mazhilise bude žokej Jiří Kousek.

Dalším vítězem Velké pardubické na startu letošního ročníku je Tzigane du Berlais. Kvalifikaci pro start ve vrcholu překážkové sezony splnil na poslední chvíli, když jeho jediným letošním startem byla závěrečná kvalifikace. V sedle svěřence Pavla Tůmy bude pětinásobný vítěz Velké pardubické Jan Faltejsek.

Čtveřici šampionů minulých ročníků doplňuje Ribelino, který je v listině vítězů uveden v roce 2015. V prvním kole přihlášek vůbec nebyl zapsán, kvalifikační dostih ale během sezony absolvoval dvakrát. Do jeho sedla trenér Luboš Urbánek angažoval Thomase Boyera.

O úspěch v říjnovém dostihu bude usilovat vítěz letošní třetí kvalifikace Lodgian Whistle, o kterého se starají manželé Myškovi – žokej Jaroslav a trenérka Štěpánka. Další trenérka, Hana Kabelková, se na spolupráci se svým Talentem domluvila s Martinem Liškou.

Ke změnám v jezdeckém obsazení došlo u Hegnuse, který je v poslední době spojován především s žokejem Markem Stromským. Ten ale pojede vloni druhého Strettona a partnerem Hegnuse tak bude Lukáš Matuský.

Kompletní startovní listiny najdete na adrese http://dostihyjc.cz/startky.php?id_den=8581

Dostihy předznamenají olympiádu

Legendy Velké pardubické se sešly na Pardubickém závodišti

101. CPIPG ČESKÉ DERBY

Dostihy předznamenají olympiádu

Legendy Velké pardubické se sešly na Pardubickém závodišti

101. CPIPG ČESKÉ DERBY

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.