Cena tříletých klisen pro Dakotu

Program červencového dostihového dne v Chuchle Areně Praha nabídl divákům devět dostihů, jejichž vrcholem byla 42. Cena tříletých klisen (I. kat., 2200 m, 150 tis. Kč). V závěrečném duelu dvou favorizovaných aktérek se prosadila odchovankyně i reprezentantka stáje Jiřího Trávníčka Dakota s žokejem Michalem Hroudou a v teprve třetím startu kariéry, po dvou francouzských výletech prvním tuzemském, docílila premiérového triumfu.

O půl délky druhá finišovala premiantka Jarní ceny klisen Solemeena, o dvě a čtvrt délky třetí skončila Lady In Pink. Žokej Michal Hrouda a trenér Dalibor Török vyhráli Cenu tříletých klisen poprvé, DS Pegas Jiřího Trávníčka již potřetí.

Druhým vrcholem dne byla první významná zkouška sezóny pro dvouleté koně, Simsonova cena (II. kat., 1200 m, 100 tis. Kč), v níž ani při druhém startu kariéry neprohrál favorizovaný svěřenec Pavla Tůmy, hájící barvy stáje svého chovatele Jiřího Charváta Red Coral s žokejem Janem Vernerem.

Právě úřadující šampión českých žokejů dosáhl, stejně jako trenér Miroslav Nieslanik a stáj MUDr. Evy Niselanikové, během dne dvou vítězství, pro Jana Vernera šlo o 44. kariérní double.

Výsledky

ČSP: Účastníci SUPER GRAND PRIX

Zlatý pohár vybojoval Sternkranz

ČSP: Účastníci SUPER GRAND PRIX

Zlatý pohár vybojoval Sternkranz

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.