V hřebčíně v Kladrubech nad Labem přivítali na svět první letošní hříbě

Ve středu 25. ledna 2023 po 23. hod. přišlo na svět první hříbě narozené v letošním roce v kladrubském hřebčíně. Je jím starokladrubský hřebeček Generalissimus Sandera VI – 9, který tak obohatí bílé stádo národního hřebčína.

Matkou je desetiletá klisna 388 SANDERA, hříbě je jejím třetím potomkem a zároveň jejím prvním hřebečkem. Generalissimus Sandera VI – 9 je již devátým hříbětem plemenného hřebce Generalissimus Roncha VI, který reprezentuje Národní hřebčín Kladruby nad Labem v soutěžích spřežení s Jiřím Nesvačilem jun. V loňském roce se mimo jiné zúčastnil Mistrovství světa ve čtyřspřeží v italském Pratoni del Vivaro.

„Celkem se v letošním roce v národním hřebčíně narodí kolem devadesáti hříbat starokladrubských koní. V hřebčíně v Kladrubech nad Labem očekáváme narození dalších čtyřiceti pěti starokladrubských koní,” uvedla zootechnička Ing. Jitka Raichová.
Do národního hřebčína bude možné v nejbližší době zavítat v rámci akce „V pololetí koně letí“ ve dnech 3. – 5. února o pololetních prázdninách, kdy budou probíhat mimořádné prohlídky.

Katalog hřebců ČT na rok 2023

Stuttgart German Masters – dvě vítězství pro Philippa Weishaupta

MS Pratoni překážky maratonu

Katalog hřebců ČT na rok 2023

Stuttgart German Masters – dvě vítězství pro Philippa Weishaupta

MS Pratoni překážky maratonu

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.