Eric Lamaze novým Chef d´Equipe kanadského parkurového týmu

Kanadský olympijský vítěz Eric Lamaze byl jmenován novým technickým poradcem pro skoky, což zahrnuje i působení jako Chef d´Equipe kanadského parkurového týmu.

Pozici technického poradce již od roku 2012 zastával Mark Laskin a jak sám 53 letý Lamaze řekl, bude stavět na jeho základech.

„Jsem nadšený, že v mé nové funkci mohu pomoci vést kanadský parkurový tým k budoucímu úspěchu. Je to pro mě velká pocta, neberu to na lehkou váhu,“ nechal se slyšet Eric.

Eric Lamaze je držitelem zlaté, stříbrné i bronzové olympijské medaile, v roce 2010 získal individuální bronzovou medaili na Světových jezdeckých hrách, dále čtyři medaile z Panamerických her včetně týmového zlata. Vyhrál všechny velké ceny světa včetně Calgary v Kanadě (2007 a 2011), Ženeva - Švýcarsko (2008), Aachen - Německo (2010), La Baule - Francie (2011), Řím - Itálie (2011) a během své mimořádné kariéry se několikrát dostal na první místo světového žebříčku. V roce 2021 byl Lamaze uveden do kanadské Sportovní síně slávy a byl oceněn Řádem sportu, což je nejvyšší vyznamenání, jaké může sportovec od své země získat.

První příležitost vystupovat jako Chef d´Equipe bude mít Lamaze během zimního jezdeckého festivalu CSIO4*, který bude probíhat od 2. do 6. března 2022 ve Wellingtonu na Floridě.

„Rád bych poděkoval společnosti Equestrian Canada a náborovému týmu za to, že mi dali takovou důvěru. Jsem moc rád, že mám příležitost podělit se o své znalosti a zkušenosti s ostatními kanadskými sportovci a vést nás zpět tam, kam patříme, tedy na nejvyšší příčku,“ uvedl Eric Lamaze.

První závody olympijské všestrannosti jsou na programu v polovině července

Dvoudenní mítink s atraktivní nabídkou i programem pro děti

Pardubické závodiště vypsalo nové bonusy pro dostihy klisen

Den starokladrubského koně 2022

První závody olympijské všestrannosti jsou na programu v polovině července

Dvoudenní mítink s atraktivní nabídkou i programem pro děti

Pardubické závodiště vypsalo nové bonusy pro dostihy klisen

Den starokladrubského koně 2022

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.