Letošní závody všestrannosti opět s rekordním zájmem startujících

První letošní závody jezdecké všestrannosti nabízí Pardubické závodiště už tento týden. Od pátku 15. července do neděle 17. července se na kolbištích a tratích utká rekordní počet soutěžících. Krátce před uzavřením startovních listin chce o vítězství v jedné z nejnáročnějších jezdeckých disciplín bojovat téměř 260 koní a jezdců, včetně závodníků z Rakouska a Slovenska.

Závody jezdecké všestrannosti se v Pardubicích vždy těší velkému zájmu jezdců a je tomu tak i v tentokrát. Pořadatelé vypsali deset soutěží v různých stupních obtížnosti včetně nejnáročnější soutěže Zlaté podkovy. Součástí závodů je také Oblastní mistrovství Východočeské oblasti, kvalifikační kolo Českého poháru 2022 ve všestrannosti a kvalifikační kolo Národního poháru všestrannosti.

Jezdecká všestrannost kombinuje tři disciplíny – drezuru, parkur a cross, tedy terénní závod s překonáváním přírodních i uměle vybudovaných překážek v dráze Velké pardubické. Třídenní program zahájí páteční drezury, děti na pony a závodníci v soutěžích nižší obtížnosti budou absolvovat také parkury. V sobotu na děti čekají crossy a ostatní se vydají do parkurových kolbišť. V neděli pak závody vyvrcholí atraktivními a náročnými terénními zkouškami na různě obtížných tratích. 

Po všechny tři dny budou závody startovat už v osmi hodin ráno a vzhledem k počtu soutěžních dvojic jezdec – kůň budou končit až v pozdních odpoledních hodinách. Vstupné pro diváky je vždy zdarma. 

Další informace jsou průběžně doplňovány na 

https://zavodistepardubice.cz/akce/pardubicka-vsestrannost-2/

V hlavní roli Registana

Patnáct mužů, čtyři ženy. Parkurové mistrovství v Martinicích se blíží

Česká republika poprvé na mistrovství světa Working Equitation!

V hlavní roli Registana

Patnáct mužů, čtyři ženy. Parkurové mistrovství v Martinicích se blíží

Česká republika poprvé na mistrovství světa Working Equitation!

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.