Sobotní výsledky z Velké Chuchle – Martin Řezníček vyhrál Silver Tour

První sobotní soutěží při CSIO3* Prague Cupu 2021 ve Velké Chuchli byl dvoufázový parkur do 140 cm (CSIYH1*). Vítězem se stal belgický reprezentant Gudrun Patteet a Sea Coast Enjoy Z. Dvojice dojela bez trestných bodů s časem 32.74 vteřiny za druhou fázi. Druhé místo obsadil Adam Sparlund Olesen a klisna Louisiana H, třetí pak Ivaylo Bonev a hřebec Othello van de Vlasbloemhoeve. Z českých reprezentantů se v této soutěži dařilo nejvíce Marku Klusovi s Liverpoolem, dvojice dokončila parkur v čase 34.80 vteřiny za druhou fázi. Na desátou příčku dosáhla Češka Tereza Veselá s Jaguarem, čas druhé fáze: 37.08 vteřiny.

G4I9715.jpg

Po jedenácté hodině dopolední odstartovala Silver Tour s výškou překážek do 135 cm. V této soutěži zazářil český jezdec Marin Řezníček a Clintin. Dvojice si dojela pro vítězství bez trestných bodů s časem 56.63 vteřiny. Druhou příčku obsadil nizozemec Leon Thijssen a Faithless Mvdl, třetí potom Matas Petraitis a valach Heineken z Litvy. Čtvrtou příčku bral Martin Řezníček, tentokrát s valachem Cero´s Boy. Do TOP 10 se z českých reprezentantů probojovala i Anna Helebrantová a Marek Klus.

G2I9019.jpg

Nejvyšší soutěží dne byla Diamond Tour s překážkami do 150 cm. Vítězství obhájil Japonec Eiken Sato a Caluso 2, čas druhé fáze: 71.93 vteřiny. Druhé získal jezdec z Lotyšska, a to Kristaps Neretnieks, který sedlal valacha Valour. Třetí příčku bral Slovinec Urh Bauman a Larisal. V TOP 20 se umístila i Tereza Veselá a Ferrari – 12. příčka a Vladimír Tretera s Gangsterem V/H Noodevelt – 17.příčka.

G2I9311.jpg

G4I0351.jpg

V soutěže CSI1* s dvoufázovým parkurem do 130 cm se skvěle předvedl Vladimír Malák a Zarthago Br Z. Dvojice totiž obsadila krásnou druhou příčku, čas druhé fáze: 32.47 vteřiny. První místo získala Eliza Cholakova a Ezop z Bulharska. Češky Anna Marie Vítek a Kristina Vítek pak doplnili TOP desítku. A. M. Vítek s klisnou Chacco´s Amke obsadila příčku čtvrtou a s valachem Lanoso příčku osmou. Kristina Vítek sedlala hřebce Mtf Starpower, tato dvojice skončila na sedmém místě.

Anne Marie Vítek vyhrála bronz na mistrovství Evropy

Celostátní konference SCHČT 2021

Anne Marie Vítek vyhrála bronz na mistrovství Evropy

Celostátní konference SCHČT 2021

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.