Vyjádření Dostihového spolku a.s. k neudělení akreditace ČTK

Dostihový spolek a.s. při udělení akreditací postupuje dle dlouhodobě platných akreditačních pravidel. V nich je mimo jiné uvedeno, že akreditace nejsou udělovány automaticky a že o jejich přidělení rozhoduje výhradně pořadatel, a to v souladu s platnými nařízeními a stanovenými pravidly zohledňující mimo jiné omezené personální obsazení a aktuální potřeby pořadatele.

Při udělování akreditací Dostihový spolek a.s. klade také velký důraz na historii a zkušenosti konkrétních fotografů, kteří se musí řídit nejen akreditačními podmínkami, ale také etickým kodexem Dostihového spolku a.s.

Současná protiepidemická opatření a omezená kapacita osob na Pardubickém závodišti při úvodním mítinku letošní sezony znamenala také snížení počtu fotografů v dostihové dráze pro tento den. Při rozhodování o udělení akreditací jsme proto museli přistoupit k přísnějšímu hodnocení kritérií. Akreditace přednostně obdrželi kromě spolupracovníků Dostihového spolku a.s. zaměstnanci mediálních partnerů a některých dalších médií. S agenturou ČTK se rozcházíme v názoru na etickou hranici zveřejňovaných fotografií pana Romana Vondrouše, kterého si přesto vážíme jako profesionála a uznávaného fotografa. Jako vstřícný krok jsme ČTK nabídli možnost akreditovat jiného fotoreportéra, čehož ovšem ČTK nevyužila.

Anne Marie Vítek vyhrála bronz na mistrovství Evropy

Celostátní konference SCHČT 2021

Anne Marie Vítek vyhrála bronz na mistrovství Evropy

Celostátní konference SCHČT 2021

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.