David Will bude třetím účastníkem letošní Super Grand Prix v O2 areně

Letošní parkurová série Longines Global Champions Tour má za sebou tři kola a ve všech třech se radovali z vítězství němečtí reprezentanti. V Grand Prix Mexico City zvítězil David Will na valachovi My Prins van Dorperheide.

Vrcholem třetího kola parkurového seriálu Longines Global Champions Tour byla v neděli 23. dubna Gand Premio de Mexico s výškou překážek 160 centimetrů. Stejně jako při dvou předešlých mítincích se do Velké ceny kvalifikovala i Anna Kellnerová. Po dvou chybách se však rozhodla pokračování v soutěži vzdát. 

Do rozeskakování nakonec postoupilo devět dvojic a čtyři zopakovaly čistou jízdu. Byl mezi nimi i Belgičan Pieter Devos s šestnáctiletou klisnou Mom´s Toupie de la Roque, jenž je kolegou Anny Kellnerové v týmu Prague Lions. Čas 46,88 sekundy jej zařadil na čtvrtou pozici za Američanku Lauru Kraut s valachem Baloutine. 

Skvělý výkon předvedla i další žena na startovní listině zkráceného parkuru. Švédka Malin Baryard-Johnsson ve dvojici s klisnou H&M Indianou projela cílem v čase 43,57. Na vítězství to však nestačilo, neboť David Will s jedenáctiletým valachem My Prins van Dorperheide byl ještě o 41 setin rychlejší. Je tak již třetím německým jezdcem, jemuž se letos podařilo vyhrát v Grand Prix LGCT a získat tak pomyslnou zlatou vstupenku do listopadové Super Grand Prix. Ta se uskuteční při galashow světového parkuru GC Prague Playoffs v libeňské O2 areně a nebudou v ní chybět ani vítěz prvního kola v Dauhá Philipp Weishaupt a nejlepší účastnice Velké ceny na Miami Beach Katrin Eckermann.

V šampionátu Longines Global Champions Tour vede po třech kolech s 99 body již zmiňovaná Malin Baryard-Johnsson. O pět bodů méně má Maikel Van der Vleuten a před vítězem z Mexika, jenž má 72 bodů, je ještě reprezentant Belgie Abdel Saïd. Ten k devatenácti bodům z Dauhá přidal dvakrát třicet bodů za sedmá místa při dalších startech. Stejný bodový příděl jako Will má ještě jeho krajan Hans-Dieter Dreher.

Global Champions bude pokračovat za necelé tři týdny v Madridu, což je jediná květnová zastávka. Nejvíce nabitým měsícem je červen, zahrnuje totiž čtyři destinace v Ramatuelle/Saint Tropez, v Cannes, ve Stockholmu a v Paříži. Červencové mítinky hostí Monako a Riesenbeck, v srpnu budou následovat Londýn a Valkenswaard, v září pak Řím a New York. Základní část série vyvrcholí na konci října v Rijádu. Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.