Prague Lions skončili v Mexico City devátí. Kellnerová byla bezchybná

Deváté místo obsadili Prague Lions v třetím kole Global Champions League, jež proběhlo v Mexico City. Mohli přitom být opět druzí, podobně jako na Miami Beach, pokud by za tým jela Anna Kellnerová. Ta startovala jen v rámci kvalifikace do Grand Prix.

Při třetím kole parkurové Global Champons League v Mexico City nastupovali za tým Prague Lions Belgičan Pieter Devos a v Mexiku domácí Fernando Martinez Sommer. V prvním kole páteční soutěže Devos s klisnou Claire Z dokončil s nulou, zatímco Sommer s šestnáctiletým valachem Cor Bakker jednou chyboval.

Do druhé části týmová manažerka Anna Kellnerová vyslala stejné jezdce, ti si však oba vyměnili své koňské svěřence. Česká reprezentantka odstartovala s klisnou Catch Me If You Can OLD pouze v rámci individuálního hodnocení kvůli kvalifikaci do sobotní Grand Prix. Převedla bezchybnou jízdu v solidním čase 76,63, který pro ni znamenal desáté místo a zajištěný postup do vrcholu celého mítinku.

Devos s Mom´s Toupie de la Roque nezapsal žádnou penalizaci, ale Sommer na jedenáctiletém High Five dovezl do cíle osm trestných bodů. Celkových dvanáct v kombinaci s časem 159,77 sekundy znamenal pro Pražské lvy devátý řádek výsledkové listiny. 

Pokud by se v druhém kole započítával výsledek Kellnerové, tak by byli obdobně jako na Miami Beach druzí, neboť nulu měli pouze vítězní Riesenbeck Intrernational zastoupení Philippem Schulze Topphoffem na valachovi Clemens de la Lande a Christianem Kukukem s klisnou Mumbai. 

Na dalších čtyřech pozicích se seřadily celky s osmi trestnými body – Paris Panthers, Madrid in Motion, St Tropez Pirates a Riyadh Blue. Dvanáct bodů měli vedle Prague Lions i Stockholm Hearts, Mexico Amigos a Monaco Aces. Všechna tři družstva však měla lepší součty časů. 

Po třech kolech tak Pražané klesli s 55 body na pátou příčku. Vedou Riesenbeck International po zisku 70 bodů, o tři méně mají Madrid in Motion a s 63 body zaujímají třetí místo St Tropez Pirates. Na čtvrté pozici, která v závěru základní části bude zajišťovat přímý postup do listopadového semifinále Super Cupu GCL v pražské O2 areně, jsou nyní Paris Panthers.  Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.