Světová špička na startu Rudolfova poháru v Kladrubech nad Labem

Přes devadesát spřežení z patnácti zemí světa porovná své síly na mezinárodních závodech spřežení Rudolfův pohár, které pořádá Národní hřebčín Kladruby nad Labem ve dnech 20. – 23. 4. 2023.

V královské kategorii čtyřspřeží, která je v letošním roce zahnuta do bodování Světového poháru spřežení, budou startovat hned dvě světová esa, a to australský vozataj Boyd Exell, šestinásobný mistr světa v závodech čtyřspřeží a desetinásobný vítěz FEI World Cupu a Bram Chardon, holandský vozataj, který je dvojnásobným mistrem Evropy čtyřspřeží, dvojnásobným mistrem světa s nizozemským týmem a dvojnásobným vítězem FEI World Cupu a mistrem světa s čtyřspřežím pony. Nebude chybět ani Jérome Voutaz ze Švýcarska, další jezdec z nejužší světové špičky. Diváci tak uvidí celkem dvacet čtyřspřeží. „Taková konkurence ještě v Kladrubech nad Labem nikdy nebyla, vidět nejlepší jezdce světa v akci bude pro diváky obrovským zážitkem“, uvedl ředitel národního hřebčína Jiří Machek.

V kategorii dvojspřeží zaujme především jméno vícemistra světa Sandro Koalicka. Národní hřebčín bude reprezentovat v kategorii čtyřspřeží Jiří Nesvačil jun. Ten se s Kateřinou Neumannovou zúčastní i dvouhvězdové kategorie dvojspřeží. O první příčky v tříhvězdové kategorii dvojspřeží se z jezdců národní hřebčína utká Petr Novák a Vladimír Moudrý.

Ve středu 19. 4. proběhne veterinární inspekce koní. Následující den čeká startující kategorií dvojspřeží 2*, jednospřeží 2* a dvojspřeží 3* úvodní drezura. V pátek absolvují drezuru kategorie dvojspřeží pony 3*, jednospřeží 3* a čtyřspřeží 3* WcupQ. Vozatajský maraton je na programu v sobotu 22. 4. „Sedm maratonových překážek čeká na soutěžící v sobotní divácky nejvíce atraktivní disciplíně. Jedna z překážek je postavena jako miniatura kladrubského hřebčína“, dodává ředitelka závodů Dominika Otipková. Zakončen bude Rudolfův pohár v neděli překážkovou jízdou spřežení, následovat bude vyhlášení celkových výsledků.

Více informací o Rudolfově poháru na webových stránkách národního hřebčína https://www.nhkladruby.cz/rudolfuv-pohar-2023. Záštitu nad akcí převzali ministr zemědělství Zdeněk Nekula a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Akce se koná za finanční podpory Národní sportovní agentury.Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.