Global Champions Tour a GCL 2022 zahájí v březnu v katarském Al Shaqab

Parkurová série Global Champions Tour 2022 společně s ligou týmů GCL odstartuje v Dauhá. Longines Arena v Al Shaqab bude nejlepší světové jezdce a koně hostit od 3. do 5. března. Vše vyvrcholí o více jak osm měsíců později v pražské O2 areně.

Kultovní Longines Arena v Al Shaqab opět poskytne perfektní zázemí pro velkolepé zahájení světové parkurové série Longines Global Champions Tour a Global Champions League 2022. První zastávka v katarském Dauhá je naplánovaná na termín od 3. do 5. března.

Pořadatelé oznámili, že vstupenky na tento mítink jsou již v prodeji. Fanoušci jezdectví budou moci sledovat již tradičně vzrušující podívanou, při níž budou přidělovány v rámci dvoukolové soutěže první body do seriálu týmů. V sobotu 5. března se také dozvíme také jméno prvního šťastlivce, který vítězstvím v Grand Prix LGCT získá kromě štědré finanční dotace i první zlatou vstupenku do Longines Global Champions Tour Super Grand Prix během GC Prague Playoffs. 

„Areál Al Shaqab je jedinečný. Nejen, že je krásný, je také dobře promyšlený a přátelský ke koním. Je to fantastické místo pro provozování našeho sportu na nejvyšší úrovni a každý rok pořadatelský tým přichystá něco nového, jak pro jezdce, tak i pro veřejnost a všechny zúčastněné,“ konstatoval majitel série Global Champions Jan Tops.

Letošní ročník LGCT a GCL zavede jezdce a koně do 19 úžasných míst po celém světě, počínaje zahájením sezony šampionátu v Dauhá přes další známé metropole, jimiž jsou například Madrid, Paříž, Londýn, Řím, Šanghaj nebo již zmíněná Praha. Galashow světového parkuru proběhne v pražské O2 areně od 17. do 20. listopadu.

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.