Lucie Strnadlová vítězkou Českého skokového poháru 2022

Nedělní C.E.T. Super Grand Prix završila letošní 21. ročník Českého skokového poháru. Dvaceti účastníkům jednoho z nejtěžších parkurů v ČR v letošním roce kralovaly úspěšné dámy. Po napínavém boji, dvou kolech a ještě rozeskakování byly i stupně vítězů čistě dámskou záležitostí. Vítězství vybojovala Lucie Strnadlová na desetiletém hřebci Solidat.

Základní parkur stavitelky Magdolny Erdélyi dokázaly bez chyby překonat z devatenácti startujících dvojic jen čtyři dámy: Mariana Michlíčková, Tereza Kleandr, Lucie Strnadlová a Natálie Ulčová. Bez chyby, ale s jedním bodem za překročení času postoupili do druhého kola Miloslav Příhoda, Jiří Hruška a Marek Klus. Desítku startujících pak doplnili tři nejrychlejší jezdci s jednou chybou z prvního kola Veronika Jelínková, Anna Helebrantová a překvapivě Vladimír Tretera, pro kterého jedna chyba představovala komplikaci v zamýšlené cestě za obhajobou loňského vítězství. Překvapením bylo i vyřazení jednoho z favoritů, Aleše Opatrného, jehož valach Lysander neměl den, nejprve odmítl skočit vodní příkop a pak skok č. 8, načež jeho jezdec vzdal pokračování v soutěži. 

Ve druhém kole se zcela rozplynul sen Vladimíra Tretery s Gangsterem V/H Noddevetl, který sice neudělal žádnou chybu, ale nakonec se musel spokojit se šestým místem. Miloslav Příhoda s valachem Ibiza.D a Marek Klus s Tenerifes Cardozo si po bezchybném kole chvíli hýčkali naději na stupně vítězů, ale Tereza Kleandr s Clarentinem, Lucie Strnadlová se Solidatem i Natálie Ulčová s Demontem dokázaly zopakovat bezchybné jízdy z prvního kola. Což znamenalo, že se o stupně vítězů utkají v čistě dámském rozeskakování.

Do rozeskakování nejprve nastoupila Tereza Kleandr s Clarentinem, jež jela své první finále Českého skokového poháru. Jedna chyba na skoku číslo 5 nakonec znamenala pro její premiéru úžasné druhé místo. Lucie Strnadlová, letošní vítězka Velké ceny Olomouce se Solidatem žádnou chybu neudělala a nezbývalo jí jen čekat, jak si s parkurem poradí Natálie Ulčová s Demontem. Ta byla v loňské finálové Super Grand Prix třetí a po chybě na skoku 6A skončila na stejném místě i letos. Lucie Strnadlová se Solidat tak byla jediná, kdo neudělal ve dvou kolech ani rozeskakování jedinou chybičku a stala se tak vítězkou C.E.T. Super Grand Prix.

Lucie Strnadlová není na stupních vítězů Českého skokového poháru žádným nováčkem, v roce 2020 vyhrála poslední finále Českého skokového poháru se střídáním koní s legendární klisnou Feminou. „Jsem nadšená a unavená, soutěžili jsme tu tři dny, ale můj kůň se pořád snažil a skákal výborně.“ Hodnotila vítězství usměvavá jezdkyně. „Měla jsem štěstí, že Vláďa Tretera udělal chybu a jsem moc ráda, že jsme to dneska s holkama ukázaly klukům. Teď už si jen chci užít start při Praque Playoffs, měla jsem skvělý rok.“ Pokračovala Lucie, která se letos s Quadirou stala i mistryní republiky v kategorii žen. 

V kategorii U25 zvítězila ve finále Natálie Očenášková s Oboras Quiss před druhou Lucií Šrámkovou s Magic Man Strojmotiv a třetí  Annou Helebrantovou s Echo van de Achterhoek Z. V Amateru Tour se nejlépe dařilo Monice Najmanové s Jay Jay, druhá byla Karolína Wiesnerová s JLB Paradise a třetí Rozálie Zykánová s Cornets Boy. Mezi mladšími juniory v Czech Junior Cup vyhrála Vanessa Ingrid Pecina s Kalinka van´t Heike před druhou Zuzanou Ciompovou s Elliot 133 a třetí Barborou Pospíšilovou se Second Chance. Ve straších juniorech zvítězila Nikola Egrová s Quilisca před Adélou Včelákovou s Dark Berry a třetí Natálií Špůrkovou s Manillon V

Podrobné informace a přehledy výsledků naleznete na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz.

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.