Malou cenu města Pardubic v parkurovém skákání vyhrála Gladišová s Irrasem

Triumfem žen skončila hlavní soutěž dvoudenního mítinku v parkurovém skákání na pískovém kolbišti pardubického dostihového závodiště. Ve dvoukolové Malé ceně města Pardubic obsadily první tři místa. Vítězkou se stala Lenka Gladišová s koněm Irras z Jezdeckého klubu Gladiš ze slezských Bernartic.

„Jsem moc spokojená. Měli jsme trošku delší pauzu, protože kůň nebyl úplně v pořádku. Už se ale dostal do formy,“ pronesla Gladišová. „Přímo pro vítězství jsem do Pardubic nejela, ale očekávala jsem dobré umístění. Nakonec to dopadlo super,“ dodala vítězka.

Po sobotním úvodním kole stupně L už vedla Gladišová. Parkur zajela čistě. Ovšem stejně si vedlo i dalších šest dvojic. V nedělním druhém kole stupně S si pozdější vítězka zopakovala bezchybný výkon. Podobně jako Erika Černá na koni Le Grand Rocco.

Obě se chybičky vyvarovaly i v následném rozeskakování o první místo. Ovšem Gladišová zajela o 11,1 vteřiny rychleji a stala se vítězkou Malé ceny města Pardubic.

lenka Gladišová s Irrasem - vítězka Malé ceny města Pardubic

Lenka Gladišová s Irrasem - vítězka Malé ceny města Pardubic.

„Moc jsem si přála udržet první místo i v neděli. Jenže v prvním kole často máte štěstí a ve druhém vás opustí. Naštěstí tentokrát vydrželo,“ usmála se Gladišová. „Stojany se mi párkrát houpaly, ale naštěstí překážka nespadla. Jiný se skoro ani nedotkne a je to dole. Měla jsem štěstí.“

Irras si na své konto připsal druhé letošní vítězství. Poprvé zvítězil před dvěma týdny v Trojanovicích. „Jako šestiletý chodil i mezinárodní soutěže. Skončil třeba druhý v Ptýrově u Prahy. Potom jsme ho nechali vykastrovat a rok stál, protože měl strašné zdravotní potíže. Ke konci loňské sezony začal jezdit nižší stupně. Teď už ho tlačíme trošku nahoru. Dneska jsem s ním byla hodně spokojená,“ řekla Gladišová.

Druhá v Malé ceně města Pardubic skončila Erika Černá s koněm Le Grand Rocco (Sportovní stáj Málek). Triumf žen završila Pavla Váňová s Vistem (Sportovní stáj Váňa Morašice), která se umístila jako třetí.

Markéta Váňová - Cipísek/Cip (vítězka soutěže č. 7, stupeň L)

Markéta Váňová - Cipísek/Cip (vítězka soutěže č. 7, stupeň L).

Lenka Gladišová byla nejvýraznější postavou dvoudenní soutěže na pardubickém závodišti. S Irrasem vybojovala celkem tři prvenství, když zvítězila i v soutěžích stupňů L a S.

Dvakrát byla úspěšná Kristýna Mikulková ze Stáje Karsit. Vyhrála dvě nejpočetněji obsazené soutěže. Nejprve s Montanou Kinská zvítězila ve dvoufázovém skákání 100 a 110 cm, kterého se zúčastnilo 55 startujících. A poté byla nejlepší s Excaliburem Wepol v soutěži ZL, v níž se představilo 67 dvojic.

O Malou cenu města Pardubic byl velký zájem. Během dvou dnů se v devíti vypsaných soutěžích uskutečnilo celkem 308 startů.

Pavel vachutka - merci 1 (4. v Malé ceně Pardubic a 2. v soutěži č.8 - stupeň S).

Výsledky

Soutěž 9 - Malá cena města Pardubic (dvoukolová soutěž stupňů S a L, 12 startujících):