Mezinárodní závody 2016 - druhý únorový víkend: průběžné výsledky

Druhý únorový víkend probíhá Světový pohár ve skocích v americkém Thermal. Další skokové závody se uskuteční například ve Wellingtonu, Braunschweig, Offenburgu a dalších areálech. Drezurní závody se budou konat také v americkém Wellingtonu, všestrannostní v Ribeirao Preto a Papakura, vytrvalostní pak v Abu Dhabi. Kompletní kalendář najdete v článku. Aktualizace 16. 2. 9:30 HOD: Průběžně doplňujeme výsledky.

CSI5*/CDI1*/CDI3*/CDI5* 10. - 14. 2. Wellington

Samostatný článek

CSI4*/CSIYH1* 11. - 14. 2. Braunschweig

V Braunschweigu kraloval domáci Christian Ahlmann s koněm Colorit. Nejprve vyhrál sobotní Veolia Championat a v neděli si připsal velké vítězství ve Volkswagen Grand Prix. Tuto soutěž navíc vyhrál již po druhé, když poprvé ji vyhrál v roce 2003. Ahlmann byl nejlepší ze sedmičlenného rozeskakování, před druhým Willemem Grevem s Carambole 2 a třetím Pederem Fredricsonem H&M All In.

První hlavní soutěž, 145 cm, vyhrála domácí jezdkyně Mynou Diederichsmeier, kde se na start postavilo 80 dvojic. 23 z nich dokázalo zajet čistě, Mynou Diederichsmeier v sedle Stalido však byla v čase 48,99 nejrychlejší před Theresou Ripke s Calmado a třetím Cassio Rivettim s Lagerfeld 31.

CSI3*-W 9. - 14. 2. Thermal

Grand Prix Světového poháru na výšce 160 cm ovládl egyptský jezdec Nayel Nassar s Lordan. Výsledky.

Ve čtvrtek zněla v HITS Desert Circuit německá hymna. První hlavní soutěž, 160 cm, vyhrál ze 30 jezdců Christian Heineking v sedle NKH Selena.

CSI3* Offenburg

Němečtí jezdci byli tento víkend na domácí půdě neporazitelní. Po Christianovi Ahlmannovi v Braunschweigu vyhrál Grand Prix v Offenburgu Daniel Deusser s Toulago. Celkem 13 jezdců ze 49 členného startovního pole se probojovalo do rozeskakování. Deusser dokončil v čase 34,09 o více jak sekundu před dalším domácím jezdcem, Johannesem Ehningem se Salvadorem V. Třetí dokončila Janika Sprunger s Uptown Boy.

První kvalifikaci na Grand Prix, 150 cm, ovládl Švýcar Pius Schwizer. Z celkem 65 dvojic dokončilo 16 čistě. Nejrychlejší Pius Schwizer s Chellatus R vyhrál v čase 60,13 sekundy před druhým irským jezdcem Jonathanem Gordonem a třetím Danielem Deusserem.

CSI2*/CSI1*/CSIYH1* 9. - 14. 2. Oliva (MET 2)

První Grand Prix na výšce 145 vyhrál Laurent Guillet se Sultan Du Chateau. Výsledky.

Páteční soutěž 145 cm ovládli tři francouzští jezdci. Ze 73 členného startovního pole 16 dvojic zajelo čisté kolo. Nejrychlejší byl Edouard Mathe s Citizenguard Million Drea, před Laurentem Guilletem a Haroldem Boissetem.

Ve čtvrtek odstartovala Gold Tour soutěží 140 cm. Na start se postavilo 74 dvojic z nichž se 44 dostalo do rozeskakování, ve kterém zajelo čistě 27 z nich. Nejrychlejší byl Jamie Wingrove s Carinou v čase 29,52, před belgickým jezdcem Hnedrikem Dunettem s Antigone Quality a Luisem Pavittem s Fiona VH Lemmenshof.

CSI2*/CSIYH1* 9. - 14. 2. Mijas

Angličtí jezdci dominovali v Grand Prix prvního týdne v Costa del Sol Tour v Mijas. Vyhrál William Funnel se zkušeným koněm Billy Congo. Výsledky.

CSI2* 11. - 13. 2. Sunshine Tour

Big Class Grand Prix vyhrál domácí jezdec Armando Trapote v sedle Arrayan. Výsledky.

První soutěž Big Tour, 140 cm, vyhrál anglický jezdec Guy Williams se zkušeným koněm Goldigger. Ze 40 jezdců dokončilo 23 čistě. První Guy Williams dokončil téměř o sekundu rychleji než Max Routledge, třetí skončil Bertram Allen.