MS mladých koní v drezuře Verden 2015 - dánská překvapení

Ve dnech 5. - 9. srpna se uskuteční ve Verdenu (Německo) Mistrovství světa mladých koní v drezuře. V početném startovním poli nebudou chybět ani Češi: Eva Jančaříková a Schermen a Hana Vašáryová a Silky Moves. Seznam přihlášených. 6. 8. Velmi překvapivě vyhráli 3 koně dánského chovu ve 3 soutěžích. 7. 8.  Kval. pro 6leté vyhrál dánský teplokrevník Sezuan (9,52). Malé finále Silky Moves 7,58, Scherman 6,76. 9. 8. Pětileté vyhrála dánská Fiontini, šestileté loňský šampion pětiletých dánský Sezuan, obdržel 2x 10, za cval a celkový výraz (celk. 9,72!). Co o něm napsal I. Vietor?

Čeští účastníci:

Eva Jančaříková se svým 5letým hanoverským hřebcem Schermen (Workington x Weltmeyer) a Hana Vašáryová s 5letým oldenburským valachem Silky Moves (Starnberg x Furst Heinrich)

9. 8. Pětileté vyhrála dánská Fiontini, šestileté loňský šampion pětiletých dánský Sezuan, obdržel 2x 10, za cval a celkový výraz (celk. 9,72!). Co o něm napsal I. Vietor v červencovém Jezdectví?

Sezuan – Dorothee Schneider
víťaz finále 5-ročných koní
hodnotenie: klus 9,6; krok 9,6; cval 10; jazditeľnosť/priestupnosť 9,7 a celkový dojem 9,9
Vyššie zámky si už iba ťažko možno predstaviť. Treba iba dúfať, že si ich udrží počas celej športovej kariéry...

Další hodnocení v červencovém článku...

7. 8.  Kval. pro 6leté vyhrál dánský teplokrevník Sezuan (9,52). Malé finále Silky Moves 7,58.

6. 8. 16:10 HOD: Velmi překvapivě vyhráli 3 koně dánského chovu ve 3 soutěžích - čtvrteční 7letí Zick Flower, středeční 7- a 8letí Sirikit a čtvrteční 5leté Fiontini. V dalším, skokovém programu úspěšně startuje i Roman Ducháč, čech působící v Německu a specializující se na mladé koně.

6. 8. 14:10 HOD: Výsledky kvalifikace:  Silky Moves majitele J. Malíře obdržel celkovou známku 7,47 (8 klus; 7,3 krok; 7,4 cval; 7,2 prostupnost; 7,7 celkový výraz) včetně odečtu 0,05.

Scherman celková známka 6,82 (7; 8;, 6,3; 6; 6,8). Vede dánský teplokrevník odchovaný a vlastněný manželi Lund, klisna Fiontini se španělským jezdcem výsledkem 9,48.