Paříž středobodem světového parkuru. Těší se na sérii Global Champions

Jedno z nejnavštěvovanějších měst světa se stane ve dnech 24. až 26. června středobodem světového parkuru. K devátému kolu Global Champions se tam sjedou nejlepší jezdci světa. Chybět nebudou ani členové týmu Prague Lions.

S velkým očekáváním se blíží deváté kolo série Global Champions, při kterém se v francouzské metropoli utkají dva nejvýše postavení jezdci individuálního hodnocení Němec Christian Ahlmann a Brit Ben Maher.

V Paříži vedle nich bude přítomna celá řada největších jezdeckých a koňských hvězd, které slibují jedinečnou sportovní, společenskou a kulturní podívanou. Ta se opět odehraje u jedné z nejznámějších světových památek – Eiffelovy věže.

Aktuální lídr bodování Longines Global Champions Tour Christian Ahlmann navýšil svůj náskok díky triumfu v osmé Grand Prix ve Stockholmu a do Paříže přijede se 188 body. Před akcí mluvil o tom, co je potřeba k úspěchu na nejvyšší úrovni parkurového sportu. „Zatím jsme měli výbornou sezonu, ale jsme teprve v polovině. Jsem moc spokojený se svými koňmi a celým týmem, který pracuje opravdu tvrdě. Doufám, že do konce sezony vydržíme všichni zdraví a soustředění.

Na záda dýchá německému jezdci druhý muž individuálního pořadí Ben Maher, jemuž se celou sérii LGCT podařilo už dvakrát vyhrát. Na kontě má 154 bodů a s ryzákem Explosionem W bude jistě mířit vysoko. Není možné opomenout také mladého talenta Gillese Thomase, který se pod Eiffelovu věž vydá s veškerým arzenálem, aby vylepšil svou pozici. Prozatím je pátý.

O velký bodový zisk pojedou v ikonickém městě i další hvězdy. Skvělé výkony se dají čekat od Edwiny Tops-Alexander, Gregoryho Watheleta, Johna Whitakera, Jura Vrielinga, Jessicu Springsteen, Spencera Smitha, Georginu Bloomberg a Darragha Kennyho.

Paříž jako jedno z nejnavštěvovanějších měst světa nabízí slavné atrakce a památky. Diváci si mohou užít špičkový skokový sport u jedné z nejznámějších památek na světě. Organizátor počítá s návštěvou zhruba 50.000 milovníků jezdectví. To z tohoto místa dělá skutečný středobod setkávání fanoušků napříč kontinenty.

Domácí jezdci budou také připraveni v plné síle. Na soupiskách jsou například Edward Levy, Jeanne Sadran, Julien Anquetin, Kevin Staut, Nina Mallevaey, Olivier Perreau, Olivier Robert, Penelope Leprevost, Philippe Leoni and Simon Delestre.

V barvách družstva Prague Lions při Global Champions League se tentokrát představí španělský reprezentant Sergio Alvarez Moya, se kterým bude o cenné body do žebříčku Global Champions League bojovat mladý americký jezdec Brian Moggre. První kolo 

týmové soutěže se pojede v pátek 24. června od 18:30 hodin, druhá část je na programu o den později v 15:20 hodin. Od 15:55 bude vše možné sledovat živě také s českým komentářem na stanici Nova Sport 1. Sobota 25. června pak nabídne další vrchol mítinku – Grand Prix, která startuje v 19:15 hodin. Vítěz této náročné soutěže si zajistí účast v Super Grand Prix, jež se odehraje v rámci listopadové Global Champions Prague Playoffs v pražské O2 areně. 

Vstupenku do této prestižní soutěže už má Ludger Beerbaum po vítězství v Dauhá, Katrin Eckermann která triumfovala na Miami Beach a Denis Lynch, jenž dojel druhý v Mexico City za již kvalifikovaným Ludgerem Beerbaumem. V Madridu při čtvrtém kole vyhrála Sanne Thijssen a třetí kvalifikovanou ženou je Malin Baryard-Johnsson, která ovládla Grand Prix v St. Tropez. Praha uvidí také Christiana Ahlmanna – vítěze Velké ceny Hamburku a jeho krajana Daniela Deussera, jenž si start v Praze zajistil díky prvnímu místu v Cannes. V osmé Grand Prix ve Stockholmu vyhrál podruhé v sezoně Christian Ahlmann, a dal tak možnost startu druhému umístěnému jezdci. Tím je zlatý olympijský jezdec Henrik von Eckermann. 

Další podrobnosti o parkurové sérii Global Champions i chystaném vrcholu v Praze najdete na webech www.gcglobalchampions.com a www.pragueplayoffs.com.

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.