Parkurová Global Champions 2023 bude mít zcela nový víkendový formát

S rokem 2023 přijde do parkurové série Global Champions velká programová změna. Obě kola týmové soutěže GCL se pojedou v jeden den. Do Grand Prix LGCT se vždy kvalifikuje 40 nejlepších jezdců, tedy zpravidla o pět více než doposud.

Pořadatelé seriálu Global Champions oznámili jednu z největších novinek pro příští ročník. V sezoně 2023 budou parkurové mítinky probíhat podle zcela nového formátu.

 Zavázali jsme se k pokračování v rychlém rozvoji Longines Global Champions Tour a Global Champions Legue. Chceme přilákat k této sérii nové publikum, a tak jsme se rozhodli připravit zcela nový víkendový formát. První a druhé kolo týmové soutěže GCL se odehrají v jeden den, nikoliv ve dvou, jako tomu bylo dříve,uvedli zástupci Global Champions v tiskové zprávě.

 Navíc se každý víkend kvalifikuje do Longines Global Champions Tour Grand Prix čtyřicet nejlepších jezdců, což dává šanci zúčastnit se velkého vrcholu více špičkovým jezdcům. Novinkou je také to, že každá Velká cena LGCT se pojede v jiný den než týmová GCL.

 Trvale hledáme způsoby, jak seriál Global Champions posílit. Připravili jsme proto nový formát, který bude přínosný pro koně, pro jezdce i pro diváky. Zařazení obou kol GCL ve stejný den se započítáním všech skóre umožňuje, aby týmy uplatnily ještě více svoji strategii a taktiku v obsazování koní a jezdců. Další výhodou je, že se soutěž stane srozumitelnější a lépe sledovanou pro širokou veřejnost,uvedl Marco Danese, jenž je sportovním ředitelem LGCT a GCL.

 Diváci, kteří se rozhodnou navštívit některý z šestnácti mítinků Global Champions osobně, tak budou muset před zakoupením vstupenek pečlivě sledovat rozpis soutěží na jednotlivé dny, aby věděli, kdy se uskuteční týmová liga a kdy túra jednotlivců. Týká se to především patnácti zastávek základní části série v Dauhá, na Miami Beach, v Mexico City, v Madridu, v Ramatuelle St. Tropez, v Cannes, ve Stockholmu, v Paříži, v Monaku, v Riesenbecku, v Londýně, ve Valkenswaardu, v

 Římě, v New Yorku a v Riyadhu. Velkým vrcholem pak bude od 16. do 19. listopadu tradiční GC Playoffs v pražské O2 areně.

 Pro rok 2023 pořadatelé slibují ještě další inovace a novinky, včetně výrazného zvýšení finančních dotací soutěží. V nadcházejících týdnech budou oznámeny nové sestavy týmů GCL. 

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.