Ve dnech 26. - 29. dubna se ve slovenském Šamoríně uskuteční první pětihvězdové závody na Slovensku - Longines FEI Jumping Nations Cup. V seriálu Poháru národů 1. divize bude Šamorín čtvrtou zastávkou a zúčastní se ho týmy domácího Slovenska, Itálie, Španělska, Belgie, Švýcarska, Německa, Švédska a Irska. Kromě soutěže CSIO5* proběhnou také soutěže CSI2* a CSIYH1*.
Tisková zpráva | Startky a výsledky
Rozhovor s ředitelem závodů Denisem Monticolem najdete zde.
Grand Prix - záznam
čtvrtek:
CSI2*
130 cm - 1. V. Humplíková a Buena Utopia, 21. A. Kellnerová a Colando
6letí - 1. M. Noskovičová a Castelano, 9. Z. Zelinková a Ekatharina 1 tr. b.,
7letí - 1. H. Hetzel a Cristella S, 19. Z. Zelinková a Calira T 14 tr. b.
125 cm - 1. I. Šulek a Wavo Lampard
145 cm - 1. Francesca Arioldi a Loro Piana Sellia du Bessin. 6. J. Hruška a Orida M,
CSI5*
140 cm - 1. M. Baryard. Johnsson a haM Second Chance, 14. O. Zvára a Cardiff D. H., 43. B. Chudyba a Lester, 62. Z. Zelinková a Kleiner Lord, 80. Z. Zelinková a Larima
150 cm - 1. S. Guerdat a Corbinian, 10. R. Šillo a Durant, 18. O. Zvára a Cento Lano, 27. Z. Zelinková a Caleri II,
PÁTEK
CSI2*
135 cm 7letí - 1. P. Estermann a Trendsetter, 14. Z. Zelinková a Calira T
125 cm 6letí - čistě M. Noskovičová a Castelano, N. Czernik a NC Verso Red Wine, M. Berkes a Perthy Jackson, Z. Zelinková a Ekatharina...
115 cm - 1. K. Brhlová a Illusion
125 cm - 1. I. Šulek a Lafibolus
135 cm - 1. P. Sellon a Kendy belle, 6. V. Humplíková a Buena Utopia
145 cm - 1. F. Ciriesi a Alina, 7. J. Hruška a Orida M,
CSI5*
145 cm LR - 1. Abdel Said - Beauminka, 4. B. Chudyba a Lester, 22. O. Zvára a Cardiff D. H., 58. Z. Zelinková a Larima, 50. R. Šilo a Dr. Max Thinh Twice Z
160 cm GP - 1. P. Weishaupt a Asathir, 20. Z. Zelinková a Caleri II 4 tr. b., 21. B. Chudyba a Zapria 4 tr. b., 36. O. Zvára a Cento Lano 8 tr. b.,
SOBOTA
CSI2*
130 cm - 1. B. Horvath a PM Quintera, 5. V. Humplíková a Buena Utopia, 8. A. Kellnerová a Colando,
125 cm - 1. I. Šulek a Lafibolus
115 cm - 1. K. Brhlová a Illusion
145 cm - 1. M. F. Bologni a Quidich de la Chavee, 7. M. Noskovičová a Castelan, 28. J. Hruška a Orida M 5 tr. b.,
6letí - 1. N. Czernik a NC Verso Red Wine, 5. Z. Zelinková a Ekatharina,
7letí - 1. S. Holmén a Crusader Ice, 16. Z. Zelinková a Calira T 12 tr. b.,
135/140 cm - 1. J. Cigan a Arcan, 8. A. Kellnerová a Classic
CSI5*
145 cm - W. Vermeir a Gentiane De La Pomme, 36. Z. Zelinková a Kleiner Lord 16 8 tr. b.,
150 cm - S. Guerdat a Corbinian, 39. Z. Zelinková a Larima 16 tr. b.
NEDĚLE
CSI2*
140/145 cm - 1. B. Horvath a PM Chaccera, 120 cm - 1. H. Kovacs a Tambourino, 130 cm - G. Schmaus a Gangster de Longchamps, 2. M. Žák a Full Swing BH, 7. A: Kellnerová a Colando
135/140 cm - 1. I. Hammerström a Captain Sparrow, 2. A. Kellnerová a Silverstone G,
CSI5*
145/150 cm - 1. P. Adorno a Fer ZG, 57. Z. Zelinková a Kleiner Lord 16, 32. O. Zvára a Cardiff Dwerse Hagen Z
V soutěži Poháru národů zvítězil tým Švýcarska s celkem 9 trestnými body. Druhé místo obsadilo Irsko se 13 trestnými body, třetí pak Belgie se ziskem 16 trestných bodů. Průběžné pořadí Poháru národů divize 1 najdete zde.
500 koní z 18 zemí světa, 250 tisíc euro prize money, 2500 pytlů hoblin pro koně, 1000 balíků sena, 300 kokard, 50 trofejí, 3000 ks mrkve a 2000 ks jablek pro koně
Kompletní seznam přihlášených jezdců
Německý tým
- Philipp Wieshaupt
- Janne Friederike Mayer-Zimmerman
- Simone Blum
- Laura Klaphake
- Holger Hetzel
Švédský tým
- Henrik von Eckermann
- Evelina Tovek
- Malin Baryard-Johnsson
- Irma Karlsson
- Spephanie Holmén
Brazilský tým
- Luis Francisco De Azevedo
- Luiz Felipe Filho de Azevedo
- Karina Johanpeter
- Yuri Mansur
- Cassio Rivetti
Španělský tým
- Sergio Alvarez Moya
- Eduardo Alvarez Aznar
- Manuel Saro Fernandez
- Diego Bilbao Perez
- Pilar Lucrecia Cordon
Švýcarský tým
- Steve Guerdat a Hannah
- Martin Fuchs a Chaplin
- Werner Muff a Daimler
- Paul Estermann a Lord Pepsi
- Janika Sprunger a Bacardi
Italský tým:
- Piergiorgio Bucci a Driadria
- Bruno Chimirri a Tower Mouche
- Luca Marziani a Tokyo du Soleil
- Paolo Paini a Ottava Meraviglia di Ca'San Giorgio
- Alberto Zorzi a Danique
Belgický tým:
- Pieter Devos
- Nicola Philippaerts
- Christophe Vanderhasselt
- Jos Verlooy
- Wilm Vermeir
Irský tým:
– Mark McAuley & Utchan de Belheme
– Shane Breen & Ipswich van de Wolfsakker
– Michael Duffy & EFS Top Contender
– Paul O’Shea & Skara Glen’s Machu Picchu
– Shane Sweetnam & Indra Van De Oude Heihoef